В Україні посилено контроль за роботою АЕС

Враховуючи події в атомній енергетиці Японії, президент компанії НАЕК "Енергоатом" підписав наказ про забезпечення стійкого функціонування АЕС.

У зв'язку з тим, що землетрус у Японії спричинив аварійні відключення енергоблоків на АЕС "Фукусіма-1", компанія "Енергоатом" посилила контроль за підтриманням робочого стану основних і допоміжних установок електростанцій і мереж України. Про це йдеться у повідомленні Міністерства енергетики і вугільної промисловості України.

"Ми повинні врахувати уроки з ситуації на японських АЕС, що виникла унаслідок землетрусу, і зробити належні висновки. Не виключено, що нам доведеться змістити пріоритети у програмах підвищення безпеки і надійності українських АЕС", - сказав президент компанії НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.

Враховуючи події в атомній енергетиці Японії, Недашковський підписав наказ про забезпечення стійкого функціонування АЕС. Керівний склад компанії "Енергоатом" зобов'язаний вести цілодобове чергування у телефонному режимі. Наказ зобов'язує у години максимальних навантажень не допускати оперативного перемикання, виведення на поточний ремонт і випробування установок, що може створити загрозу втрати генеруючих потужностей і знеструмлення споживачів.

Водночас директори українських АЕС повинні посилити режим їх роботи, уточнити плани евакуації і взаємодії з територіальними органами виконавчої влади (МНС, Держводгосп тощо), підприємствами і організаціями у випадках виникнення різних видів надзвичайних ситуацій. Необхідно також провести аналіз, оцінити можливі загрози (внутрішні і зовнішні) виникнення надзвичайних ситуацій на підвідомчих об'єктах і їх наслідки.

Також повідомляється, що на українських АЕС буде проведена перевірка готовності системи аварійного реагування, системи сповіщення і зв'язку, забезпечена готовність персоналу аварійних груп і бригад до реагування у разі виникнення аварії. На українських станціях посилено режим охорони, зроблено акцент на суворому дотриманні пропускного режиму, а також вжито низку інших заходів.

ДП "НАЕК "Енергоатом" – найбільший виробник електроенергії в Україні з часткою сукупного виробництва понад 50% у загальному обсязі виробництва електроенергії України.

Компанія об'єднує чотири діючі українські атомні електростанції з 15 енергоблоками, а також Ташлицьку ГАЕС і Олександрівську ГЕС сумарною встановленою потужністю 14 139,5 МВт.

Читайте також:

Через вибух на японській АЕС евакуйовано 70 тисяч людей

П'ятий і шостий реактори АЕС "Фукусіма-1" почали нагріватися

На третьому реакторі "Фукусіма-1" рівень радіації в 400 разів перевищує річну норму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: