Перейти до змісту
В Україні повністю не розслідували жодне вбивство журналіста – МФЖ

В Україні повністю не розслідували жодне вбивство журналіста – МФЖ

Від 1995 року на території України загинули 16 журналістів.

Міжнародна федерація журналістів закликала боротися з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні, адже досі жодне вбивство журналіста в Україні не розслідували в повному обсязі.

Про це йдеться в пресрелізі організації, поширеному 1 листопада.

"Міжнародна федерація журналістів звертає увагу на неприпустимий стан з нападами на працівників медіа та безкарність у таких країнах як Перу, Філіппіни, Палестина, Сомалі та Україна. Найбільша журналістська організація світу дала старт кампанії "Кінець безкарності за злочини проти журналістів". Мета цього проєкту – привернути увагу до проблем фізичної безпеки журналістів у всьому світі та у країнах, де високий рівень безкарності", – ідеться в тексті.

Організація нагадала, що від 1995 року на території України загинули 16 журналістів – Вадим Комаров, Павло Шеремет, Олесь Бузина, Сергій Ніколаєв, Андрій Стенін, Анатолій Клян, Антон Волошин, Ігор Корнелюк, Андреа Рокеллі, Андрій Миронов, В’ячеслав Веремій, Володимир Карачевцев, Ігор Олександров, Георгій Гонгадзе, Ігор Грушецький та Володимир Іванов. Серед них семеро іноземців – один італієць та шість росіян.

Окрім цього, згідно із даними, опублікованими управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, від 2014 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули щонайменше 13 тисяч людей, близько 15 тисяч поранено, а майже 150 людей зникли, включно з працівниками ЗМІ. Щонайменше шість журналістів та двоє співробітників технічного медіаперсоналу загинули.

Міжнародна федерація журналістів окремо нагадала також про останнє резонансне вбивство, загибель журналіста Вадима Комарова в Черкасах. Він помер 20 червня 2019 року , внаслідок побиття, що сталося 4 травня 2019 року. "Журналіста побили невідомі чоловіки після того, як він опублікував у Facebook, що працює над нібито корупцією у спортивних школах. Він був відомий своїми розслідуваннями та жорсткою критикою місцевих органів влади", – нагадує МФЖ. Вбивць та замовників вбивства не знайдено і не покарано, відзначають колеги загиблого.

Відео Зеленський провів нараду з керівником поліції щодо розслідування справи Шеремета

Президент України провів нараду разом з очільником поліції Князєвим щодо розслідування справи вбивства журналіста Шеремета. Каже, що його ознайомили з деталями розслідування, воно масштабне і громадськість скоро дізнається багато подробиць. Утім, уже з новим генеральним прокурором. Старого - Луценка - на нараді не було.    

Зеленський провів нараду з керівником поліції щодо розслідування справи Шеремета

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин