Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні працюють над запровадженням єдиного номеру екстреної допомоги 112

Раніше таку систему планували запустити до Євро-2012.

Міністерство цифрової трансформації працює над запровадженням в Україні єдиного номеру екстреної допомоги 112.

Про це у своєму Facebook повідомила радниця міністра Яніка Мерило.

"Як це працює? Людина набирає номер 112 і сповіщає про те, що відбувається. Оператор 112 вносить інформацію в систему і відповідно до проблеми висилає екіпаж поліції, швидкої допомоги або пожежну службу або відразу кілька служб. Бригади повинні виїхати протягом хвилини "із знімання трубки". Після прийняття виклику програма 112 за секунди збирає карту пригоди - де людина, яка потребує допомоги, яка служба повинна реагувати, де найближча бригада. І реагує найближча бригада судячи з категорії виклику. Наприклад, якщо надходить виклик категорії "життя в небезпеці" (D = delta) і ближче бригада швидкої, яка вже їде на некритичний виклик (alfa або beta), то її перенаправляють на виклик критичної категорії", - розповіла вона.

За її словами, у цьому питанні Україну консультують спеціалісти із Естонії, де успішно діє така система. Мерило також зазначила, що наразі готується запровадження пілотних проєктів у Києві, Київській та Дніпропетровській областях.

112 Как вы знаете, работаем над созданием 112 в Украине. 112 - это единый номер вызова полиции, пожарной и...

Опубліковано Jaanika Merilo Неділя, 5 січня 2020 р.

Система 112 – це система надання екстреної допомоги населенню за єдиними телефонним номером. Така система успішно працює в Європейському Союзі, а також у деяких частинах Росії. У США єдиним номером екстреної допомоги вважається 911. Цей номер має найвищий пріоритет у мережі, дзвінки на нього є безкоштовними, а зателефонувати можна навіть із заблокованого телефону.

В Україні цю систему планували запровадити ще до Євро-2012, однак зробити цього не вдалося. У травні 2012 року тодішній уряд заявив, що відкладає реформу на "невизначений час".

Залиште свій коментар

Вибір редакції