Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні представники бізнесу занепокоєні значними обсягами контрабанди ІТ-техніки

Контрабанда телевізорів великих діагоналей Sony становить близько 60%.

Представники найбільших ІТ-компаній занепокоєні критичними обсягами тіньового імпорту побутової техніки, електроніки та елементів живлення в Україну, що тягне за собою значні іміджеві та фінансові втрати для країни.

Про це пише УНІАН.

Особливо це стосується телевізорів великих діагоналей, бездзеркальних камер і мобільних телефонів. Згідно з даними дослідження міжнародної компанії GfK, згідно з якими частка контрабанди на ринку пласких панельних телевізорів становить 9-10%, холодильників і пральних машин - 10-15%, пилососів - 16-18%, телефонів, смартфонів і ноутбуків - 15-20%, планшетів - 20%, фотокамер - 20-25%.

Рівень тіньового імпорту продукції Sony навіть перевищує ці середні статистичні показники. Так, контрабанда телевізорів великих діагоналей Sony становить близько 60%, смартфонів Sony - 45%.

Серед виходу із ситуації - посилення контролю на митниці, введення вимогу вказувати назву перевезеної торгової марки у декларації, щоб митниця повідомляла виробника про кожний конкретний випадок поставки відповідної продукції. Також в Україні необхідно ввести значні штрафи за порушення законодавства.

Через великі обсяги тіньового імпорту ІТ-товарів в Україну державний бюджет недоотримує значні суми коштів. За підрахунками Куликової, якщо припустити, що частка тіньового імпорту у 2015 році становила близько 15%, то бюджет України недоотримав, як мінімум, 1,2 млрд грн.

10 травня Асоціація підприємств інформаційних технологій України направила офіційного листа на ім'я прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням удосконалити українське законодавство у сфері захисту вітчизняного ринку від нелегального імпорту ІТ-товарів.

Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройман доручив очільнику Державної фіскальної служби України Роману Насірову провести службове розслідування у зв'язку зі скандальною контрабандою лісу на Закарпатті.

Водночас Гройсман доручив з'ясувати причетність до інциденту представників "Укрзалізниці", а також екологів та лісників. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції