В Україні презентували новий БТР, обладнаний автоматизованою системою керування боєм та дронами

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нова машина на базі БТР-3 була розроблена "Київським бронетанковим заводом".

В Україні створили нову командно-штабну машину БТР-3КШ. Вона обладнана новітньою системою управління боєм, цифровим зв'язком та дронами.

Про це повідомили на сайті "Укроборонпрому".

Особливо пишаються в оборонному підприємстві новітньою автоматизованою системою управління боєм, яка об‘єднує всю передану через захищений цифровий зв‘язок інформацію щодо місцеперебування підрозділів, цілей та засобів вогневого ураження.

"Ця інформація може надходити від командирів відділень, окремих бойових машин, розрахунків, передових навідників, безпілотників, контрбатарейних радарів, інших учасників бою та засобів спостереження. У свою чергу, автоматизована система управління боєм виводить цілісну картину на тактичні комп’ютери та дозволяє оперативно передавати бойові задачі та контролювати їх виконання", – зазначили в "Укроборонпромі".

Там наголосили, що система дозволяє значно підвищити ефективність виконання бойового завдання та повністю відповідає сучасній концепції ведення війни.

Окрім того, БТР-3КШ має власні безпілотні комплекси. Таке нововведення дозволяє самостійно отримувати уточнену інформацію. Поки застосовуються вітчизняні БПЛА "Рама" від ДП "ДКБ Авіації загального призначення".

З метою захисту БТР-3КШ оснащена бойовим модулем "ІВА-М" від приватного підприємства "Чезара". Цей легкий бойовий модуль з дистанційним керуванням озброєний 12,7-мм кулеметом, оснащений денним та тепловізійним прицілом з далекоміром, системою постановки димової завіси.

"Для покращення ергономіки у конструкцію БТР-3 були внесені суттєві зміни для забезпечення комфортних умов роботи 9 членів екіпажу. Зокрема значно збільшився простір робочої зони, розширені бокові двері, замінені сидіння на більш комфортні та встановлена потужна система кондиціонування повітря. Водночас, ходові властивості високопрохідного шасі 8х8 БТР-3КШ залишились без змін: максимальна швидкість до 100 км/год та можливість форсування водних перешкод уплав", – додали в концерні.

Після презентації, новій бойовій машині доведеться пройти заводські, а потім державні випробування, і лише тоді розпочнеться серійне виробництво цих машин для українського війська.

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі оприлюднила масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень. Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО.

Президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування увів у дію рішення РНБО про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції