В Україні презентували "живі бібліотеки" про СНІД

Презентація присвячена до Всесвітнього дня пам'яті померлих від СНІДу, який відзначається цього року 17 травня.

У Чернігові та Каховці до Всесвітнього дня пам'яті померлих від СНІДу, який відзначається цього року 17 травня, презентують "живу бібліотеку".

У Каховці "жива бібліотека" з'явилася напередодні в парку на набережній біля "Лави закоханих".

Проект розпочато за підтримки Ради Європи. Аналогічна "бібліотека" працює в Норвегії, Фінляндії, Швеції, Ісландії, Португалії, Великій Британії, Польщі, Угорщині та Чехії.

У Чернігові побачити і почитати книги з "живої бібліотеки" можна в міському центральному парку культури і відпочинку.

Замість паперових книг в бібліотеці задіяні люди-"книги", які розповідають історії з власного життя. "Живих книг" в бібліотеці буде понад десяток.

За словами директора відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією Анжели Мойсеєнко, більшість історій пов'язана з ВІЛ і наркоманією.

"Це люди, які змогли подолати наркотичну залежність, або не перший рік живуть з ВІЛ, але навчилися жити з цією хворобою, мають родину й роботу", - зазначила вона.

На її думку, досвід учасників "живої бібліотеки" буде корисний людям, які зіштовхнулися з проблемою ВІЛ або наркоманії і потребують відвертої розмови.

Мойсеєнко пояснила, що механізм роботи "живої бібліотеки" простий. Кожен охочий від "бібліотекаря" може отримати паперовий каталог, заповнити читацький квиток і вибрати "книгу", з якою хоче поговорити. "Читати книгу" можна півгодини. Спілкування відбуватиметься віч-на-віч.

Мета акції не лише інформативна. Головне – створення атмосфери толерантного ставлення до проблем ВІЛ/СНІД.

За даними видання, кількість ВІЛ-інфікованих в Україні вже перевищує півмільйона людей. Це європейський рекорд. Зокрема, в Києві – майже 6 тисяч ВІЛ-інфікованих, а за неофіційними даними – в декілька разів більше.

Нагадаємо, що в світі перші випадки СНІДУ були зареєстровані в 1981 році в США. Вважають, що в країну його заніс "нульовий пацієнт" – стюард авіакомпанії "Эйр-Канада" Гаетан Дюґа. Він був активним гомосексуалістом.

Розслідування, яке провели американські лікарі, показало, що він заразив 40 з перших 250 жертв СНІДу в США.

Хвороба, почавшись з декількох випадків, вже через рік була зареєстрована в 16 країнах у 711 людей, через 5 років - в 113 країнах у 72 504 людей.

У 1983 році француз Люк Мотаньє з Інституту Пастера відкрив вірус, який вважав причиною СНІДу, - ВІЛ, або "вірус імунодефіциту людини". А в 1984 році американський вчений Роберт Галло у свою чергу оголосив про те, що відкрив вірус, який викликає СНІД.

Перші випадки СНІДу в Україні зареєстровані в 1987 році в Одесі.

Серед "зоряних" жертв СНІДу - французький історик і філософ Мішель Фуко, лідер рок-групи Queen Фреді Мерк'юрі, танцівник Рудольф Нурієв, режисер Дерек Джармен, співачка Офра Хаза, колишній лідер Палестини Ясір Арафат.

Читайте також:

Мутація вірусу нового грипу робить його небезпечнішим за СНІД

Огляд смертельних епідемій останніх років

У Києві 24 тисячі людей хворі на СНІД

Папа Римський прилетів до Африки розповідати про шкоду презервативів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: