Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні при президенті з'явиться орган, який буде опікуватися реабілітацією АТОвців

Порошенко запропонував очолити офіс Уповноваженого легендарному санінструктору Свириденку.

В Україні буде створено офіс Уповноваженого президента з надання допомоги в реабілітації українським військовим, що отримали поранення у зоні АТО.

Таку ініціативу президенту Петру Порошенку запропонували військові, які повернулися із щорічного марафону морських піхотинців США у Вашингтоні. Порошенко підтримав цю ініціативу, повідомляє прес-служба глави української держави.

Президент запропонував очолити у майбутньому цю структуру санітарному інструктору медичної роти 128 окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування "Захід" Сухопутних Військ Збройних Сил України Вадиму Свириденку.

Цей військовий перебував у зоні АТО з вересня 2014 року по лютий 2015-го року. Він брав участь у боях за Піски, Авдіївку, Дебальцеве.

15 лютого 2015 року Свириденко у складі батальйонної тактичної групи виконував бойове завдання в районі Дебальцевого та отримав важке осколкове поранення. Наступного дня разом з іншими пораненими військовими він перебував в автомобілі "Урал", який повинен був доправити їх до шпиталю в Артемівську, але під час руху машина підірвалася на закладеному бойовиками фугасі.

Унаслідок вибуху поранені бійці випали з авто. Через 20-ти градусний мороз усі загинули, окрім Вадима Свириденка. Через три дні його знайшли бойовики. Після обміну солдата Свириденка лікарі констатували 4-ту ступінь обмороження кистей рук та стоп ніг. В Києві він переніс операції по їх ампутації.

Голова Української асоціації інвалідів АТО Сергій Трічкач відзначив, що Свириденко є найкращою кандидатурою на посаду Уповноваженого з реабілітації АТОвців – за фахом він медик, фельдшер, сам проходив лікування і реабілітацію в США, тому вже знайомий із системою з середини. Окрім того, він користується авторитетом серед громадських організацій та серед організацій воїнів АТО.

Відео Ветерани війни на Сході повернулися після участі в марафоні морської піхоти США

Залиште свій коментар

Вибір редакції