В Україні прослуховують "всі і всіх"

В Україні прослуховуванням масово займаються як держструктури, так і бізнес-структури і приватні особи.

Високопоставлений співробітник одного з органів, уповноваженого займатися спецзаходами, зазначив, що в Україні прослуховуванням масово займаються як держструктури, так і бізнес-структури і приватні особи.

"В Україні поки викликає здивування не той факт, що когось незаконно слухають, а те, що прослуховування здійснює так багато державних структур, приватних компаній, політичних партій і приватних осіб. Таке враження, що прослухують всі і всіх", - заявив він.

Також він додав, що прослуховування за рівнем професіоналізму виконання можна розділити на три рівні.

"Перший рівень - це будь-який радіоринок або інтернет, де можна купити за доступними цінами різне шпигунське радіообладнання. Який тут може бути облік і контроль? За продаж "жучків" у нас існує необтяжливий штраф у розмірі 800 гривень, та і накладається він украй рідко - контролери теж мають долю", - сказав він.

"Об'єктне прослуховування, відеокамери, "жучки" можуть бути скрізь, стежити можуть за ким завгодно. Вартість цих приладів - від 100-200 доларів", - додав експерт.

Він наголосив, що професійніше займаються прослуховуванням комерційні структури і додав, що максимальні можливості для прослуховування - в державних і великих фінансово-промислових груп.

За його словами, третій рівень прослуховування - держструктури і найбільші фінансово-промислові групи.

"У них теж є всілякі види спецтехніки, обладнання і фахівці для "розколювання" шифрів і систем захисту. Вони розташовують стійку до радіоперешкод техніку, але головне - у них є можливості для несанкціонованого доступу до серверів операторів зв'язку", - сказав він.

Тим часом колишні співробітники прокуратури - народні депутати лобіюють ухвалення закону про оперативний контроль прокуратури за спеціальними технічними заходами, зокрема, і по таємному збору інформації. Про це заявив народний депутат і генерал СБУ Олександр Скибінецький.

Він зазначив, що прокуратура зараз воює за контроль над застосуванням СТС (спеціальних технічних засобів, - ред.) оперативними підрозділами.

За його словами, лобіюють ухвалення важливих для прокуратури рішень колишні співробітники цього відомства, вибрані у Верховну Раду.

Законопроект ухвалений у першому читанні, і він передбачає прокурорський нагляд за всіма деталями роботи оперативних підрозділів правоохоронних органів і за матеріалами спеціальних технічних заходів.

На думку народного депутата, прокурорський контроль над використанням спеціальних технічних засобів може привести до негативних наслідків.

Читайте також:

СБУ викрила групу, що незаконно стежила за бізнесменами Дніпропетровщини

В Росії хочуть заборонити Skype

СБУ визнала, що прослуховувала заступника генпрокурора

Москаль пропонує обмежити дозвіл на прослуховуванння

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: