В Україні провели унікальну операцію на серці дитини

Українські лікарі прооперували серце хлопчика, якому попередньо була трансплантована нирка від матері.

Вперше в Україні спеціалістами Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова АМН України проведена унікальна операція на серці дитини, якій попередньо була трансплантована нирка від матері.

Причиною, з якої маленький пацієнт потребував екстреної допомоги, виявився розвиток інфекційного ендокардиту після трансплантації нирки, повідомляє прес-служба МОЗ.

Вогнище інфекції призводило до високої температури 39-40 градусів та утворення тромбу у правому передсерді.

Враховуючи малий вік дитини (на момент госпіталізації хлопчикові виповнився 1 рік 2 місяці) та проведену місяць тому трансплантацію нирки, керівництво Інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова АМН України звернулося за допомогою до колег-кардіохірургів.

У світі існує незначний досвід успішного хірургічного лікування інфекційного ендокардиту та його ускладнень у дітей. В той же час вони виявляються найбільш небезпечними та супроводжуються високим рівнем смертності, додає прес-служба вітчизняного Мінздоров'я.

Після проведеної операції у дитини нормалізувалася температура, покращився стан і через тиждень хлопчика передали на доліковування у відділ трансплантації.

Інфекційний ендокардит ще досить недавно лікувався лише терапевтичним шляхом. Пацієнт отримував потужні антибіотики, проте лікування часто ускладнювалося запаленням клапанів серця, серцевою недостатністю та закінчувалося смертю.

Відтоді в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова почали розробляти методи хірургічного лікування бактеріальних ендокардитів. Були винайдені спеціальні методи гіпертермії (лікування підвищеною температурою), інші хірургічні методики, за що у 2006 році Інститут отримав державну премію України. Серед розробників нових методів лікування в тому числі була група лікарів, яка виконувала операції у дітей.

Читайте також:

Одеські офтальмологи вперше в світовій практиці вилікували око від раку

В Україні вперше проведена операція з порятунку дитини в утробі матері

Кожен п'ятий результат аналізу в Україні - хибний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: