В Україні рекомендації ПАРЄ щодо закону про вибори назвали "погрозами"

В Україні рекомендації ПАРЄ щодо закону про вибори назвали "погрозами"

Олександр Лавринович. Ілюстрація

Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Міністр юстиції вважає, що у ПАРЄ погрожують Україні, заявляючи про проблеми через певні пункти законопроекту про вибори.

Коментуючи заяву депутата Асамблеї Майлс Репс про те, що через певні моменти виборчого законодавства у офіційного Києва можуть виникнути проблеми, сказав міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Такі висловлювання свідчать, що, очевидно, поважні особи, які обрані до парламентської асамблеї Ради Європи, не у повній мірі розуміють відповідальність за свої слова. Я не думаю, що у ПАРЄ є право погрожувати Україні", - сказав Лавринович.

Міністр також зазначив, що вибори, швидше за все, пройдуть за змішаною системою.

"А остаточне рішення, звичайно ж ухвалить Верховна Рада", - додав чиновник.

Як відомо, Веніціанська комісія та ПАРЄ розкритикували закон про вибори народних депутатів. Зокрема, секретар комісії Томас Маркетт наголосив, що в законопроекті є низка проблемних норм. Він також додав, що документ відрізняється від редакції, яка подавалася на експертизу до комісії.

У свою чергу в самій Асамблеї не виключили, що в України можуть виникнути проблеми через закон про вибори. Серед проблемних норм комісія та Асамблея називають зняття кандидатів за два попередження, можливість одночасного балотування в окрузі та за списком та низку інших.

Раніше Венеціанська комісія, за результатами обговорення проекту закону про вибори народних депутатів України, ухвалила висновки, у яких, зокрема, зазначається, що запропонована виборча система не відповідає рекомендаціям ПАРЄ.

Під час обговорення цього питання віце-президент Комітету регіонів ЄС Ван ден Бранде наголосив на неприйнятності того, що зараз відбувається в Україні, коли переслідують лідера найбільшої опозиційної партії, колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

У зв'язку з цим він нагадав про жорстку критику з боку Верховного представника ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон щодо необхідності негайного звільнення Тимошенко та інших опозиційних політиків та надання їм повних прав для участі у виборах. Ван ден Бранде також наголосив, що зміни виборчої системи в умовах ігнорування думки опозиції та громадянського суспільства є неприйнятними, повідомили у "Батьківщині".

У засіданні Венеціанської комісії також взяли участь представники Партії регіонів.

Читайте також:

У регіоналів не бачать сьогодні собі рівних в Україні

Янукович хоче підписи лідерів фракцій під законопроектом про вибори

Регіонали для Януковича провалили 13 законопроектів про зміну виборів до Ради

Регіонали і без Литвина можуть підняти прохідний бар'єр до Ради

Стати нардепом в Україні можна за 5 мільйонів доларів

Повʼязані теми:

Наступна публікація