В Україні розпочалися раптові перевірки шкільних їдалень: чим стривожені медики

В Україні розпочалися раптові перевірки шкільних їдалень: чим стривожені медики

Фото: Facebook / МОЗ

Цього навчального року в школах зафіксували спалахи гострих кишкових інфекцій.

Від понеділка, 11 жовтня, Міністерство охорони здоров'я буде проводити раптові перевірки працівників шкільних харчоблоків на золотистий стафілокок. 

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.

У  відомстві пояснили, що додатковий контроль проводиться через те, що цього року в закладах освіти вже зафіксували спалахи гострих кишкових інфекцій. Їхньою причиною були порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм, зокрема, люди, які готували їжу в школах, були носіями золотистого стафілокока. 

“Раптові перевірки допоможуть з’ясувати, чи відбуваються насправді медичні огляди, які мають проходити працівники харчоблоків. Чи це просто формальність. Носії інфекцій будуть відсторонені від роботи на час лікування й до повного одужання, адже йдеться про безпеку дітей”, - сказано у повідомленні. 

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко зауважив, що ситуація з підробками ПЛР-тестів та COVID-сертифікатів “дає підстави вважати, що і з медичними оглядами у нас не все гаразд".

Нагадаємо, масове захворювання понад 90 дітей у навчальному закладі у Хмельницькому було спричинене вживанням страв зі збудником інфекції — золотистим стафілококом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація