В Україні розпочинаються студентські акції протесту

12 жовтня студенти найбільших міст України влаштовують всеукраїнську акцію протесту проти запровадження додаткових платних послуг у вузах, які називають не інакше, як поборами.

У вівторок, 12 жовтня, відбудеться всеукраїнська акція протесту студентів проти запровадження додаткових платних послуг у вищих навчальних закладах.

Про це заявив координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

Всеукраїнська акція протесту пройде в Києві, Харкові, Сімферополі, Ужгороді, Львові, Івано-Франківську, Житомиру, Кам'янець-Подільському, Сумах, Хмельницькому, Луганську та інших містах.

Ініціатором акції протесту виступила Фундація регіональних ініціатив та інші студентські та молодіжні громадські організації, які виступають за скасування постанови Кабміну, що затверджує перелік платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, заявив Черних.

В межах Всеукраїнської акції протесту, студенти планують подати адміністративний позов до Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконними окремих положень постанови.

"Переконаний, що або в порядку скасування президентом України рішення уряду щодо запровадження додаткових платних послуг, або через Окружний адміністративний суд платні послуги для студентів ВНЗ будуть скасовані", - зазначив Андрій Черних.

Нагадаємо, Кабмін прийняв кілька постанов, що стосуються освіти, серед яких - перелік платних послуг, які можуть надаватися у вузах. У переліку є як ті, які вже дуже давно є платними: ламінація, ксерокопіювання або отримання другої вищої освіти, так і нові: "пеня" за пропущені заняття і за послуги бібліотек в позаурочні години.

Читайте також:

Табачник об'єднав українських і російських студентів

Хабарі у вузах вже беруть офіційно

Уряд скоротить кількість безкоштовних місць у вузах

Опозиція боїться, що доведеться віддавати дітей в російські класи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: