Україна надаватиме статус жертв репресій ширшому колу громадян

Верховна рада прийняла за основу законопроект, що розширює коло жертв політичних репресій і передбачає для них додаткові пільги.

Верховна рада ухвалила за основу в першому читанні законопроект №5040 "Про внесення змін до закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" (щодо статусу осіб, які в дитинстві потерпіли від політичних репресій)". Відповідне рішення підтримали 228 нардепів.

Законопроект, зокрема, розширює коло людей, котрі визнаються жертвами політичних репресій. Так, пропонується визнати потерпілими від політичних репресій та надати відповідні пільги особам, котрі народилися у жінок, які на той час відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення у лікувальні заклади і реабілітовані відповідно до цього закону.

Жертвами політичних репресій також, у разі остаточного ухвалення закону, будуть визнані ті, хто у віці до 18 років знаходився разом з батьками у місцях позбавлення волі, в засланні чи на спецпоселенні; які у віці до 18 років залишилися без опіки батьків, один з яких або обоє були репресованими і згодом реабілітовані відповідно до цього закону.

Нагадаємо, у вівторок, 9 лютого, Верховна рада також ухвалила в першому читанні законопроект, що передбачає додаткові заходи боротьби з подвійним громадянством в Україні.

Читайте також:

СБУ оцінила втрати України від Голодомору у 10 млн людей

Ющенко закликав назвати імена катів і знищити "сатанинські символи" комунізму

СБУ передала Польщі документи про репресії проти поляків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: