1800 карет швидкої допомоги або ж старші 10 років, або взагалі вже не можуть їздити, а стоять на балансі.
В Україні лише на кожен третій виклик "швидкі" приїжджають вчасно. У нормативи не вкладаються, зокрема, й через старі та зношені автівки. Заміни потребують понад півтори тисячі карет "швидкої".
Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Так, у Центрі екстреної медичної допомоги у Броварах Київської області медики мають зарплату на рівні 5-6 тисяч. Але їм доводиться на неї іноді докуповувати ліки, які вони возять. Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Також тут доводиться ремонтувати машини.
Ті ж проблеми і у медиків Рівного. Обладнання у їхніх каретах швидкої конче потребує заміни. Та й автопарк давно не оновлювався.
"Через те, що наші машини працюють цілодобово, вони практично не глушаться. Тому обслуговування потребують постійного", - каже лікар ЕМД Олександр Сільковський.
Така ситуація з автопарком майже по всій країні. 1800 карет швидкої допомоги або ж старші 10 років, або взагалі вже не можуть їздити, а стоять на балансі.
"400 машин ми плануємо закупити цього року. Решту 1400 протягом 2021-22 років", - заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.
Ремонту потребують і приміщення, де бригади відпочивають між викликами. Та чи не найбільше цікавить медиків зарплата. Її у міністерстві обіцяють підняти уже у вересні.
Також лікарі просять про тіснішу взаємодію між поліцією і рятувальниками. Щоб швидше допомогти пацієнту, наприклад, заблокованому у квартирі. А ще нарікають, що люди дуже часто викликають їх даремно.
Реформуватимуть екстрену медичну допомогу три роки. В наступному з бюджету на це планують виділити 16 млдр грн.
Нагадаємо, раніше Максим Степанов вирішив на власні очі подивитися, як працює "швидка" і як медична реформа подіяла на екстрену допомогу. У Броварах Київської області разом із працівниками він виїжджав на виклики до пацієнтів.