Експерти вважають, що в Україні дівчаток виховують у боязні та покорі до чоловіків, тому "не можна чекати від них, що вони скажуть "ні", коли вони захочуть сказати "ні".
Україну захлинула хвиля наруги над жінками. За офіційними даними, в Україні щороку внаслідок побутового насильства гине понад тисяча жінок.
Про це заявила голова підкомітету з міжнародно-правових питань з гендерної політики Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олена Бондаренко.
"Оксана Макар, Олександра Попова, Оксана Сорокопудова, згвалтування п'ятьма покидьками у Сумській області... Мало не щодня останнім часом надходить така інформація. Побутове насильство сьогодні стає страшною нормою життя", - зазначила Бондаренко.
За її словами, переважна кількість жінок, які сьогодні відбувають терміни покарання за вбивство свого чоловіка, сексуального партнера чи родича, це ті жінки, які потерпали через систематичне і тривале насильство.
На думку голови Правління Інформаційно-консультативного жіночого центру Олени Суслової, на сьогоднішній день в Україні спостерігається явище феміциду – системної практики винищення жінок.
"20 років я займаюсь цією темою, ще два роки тому я не могла собі уявити, що ми з вами будемо говорити про феміцид в Україні. І що ми будемо мати стільки фактів про це. Зґвалтування і не просто зґвалтування. Це зґвалтування з рівнем високого цинізму. Є й економічне насильство – яке теж є частиною феміциду", - зазначила Суслова.
Експерт переконана, що в Україні дівчаток виховують у боязні та покорі до чоловіків, тому "не можна чекати від них, що вони скажуть "ні", коли вони захочуть сказати "ні".