В Україні скасували акредитацію для закордонних журналістів

Відтепер міністерства та відомства мають право вимагати попередньої акредитації представників ЗМІ лише в разі відвідування заходів в органах державної влади.

Іноземні журналісти тепер можуть вільно працювати в Україні без попередньої акредитації в міністерстві закордонних справ. Акредитація скасована, починаючи від 9 травня, коли набув чинності новий закон про інформацію.

Обмеження для іноземних журналістів, так само, як і для їхніх українських колег, настають лише в разі відвідування заходів в органах державної влади, повідомив речник МЗС Олександр Дикусаров.

Для цього, згідно із новим законом, міністерства та відомства мають право вимагати попередньої акредитації представників ЗМІ, незалежно від їхнього громадянства.

Скасування акредитації для іноземних журналістів "є актом доброї волі і має отримати виключно позитивне ставлення", вважає координатор лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут. Він сподівається, що це стимулюватиме присутність іноземних ЗМІ в Україні.

На думку експерта, необхідність акредитації на окремі заходи в органах влади не є великою проблемою. "Для трансформації відносин преси з владою потрібен певний час", - зауважив він.

Когут закликав з розумінням сприймати неготовність влади забезпечити цілковито відкритий доступ преси до інформаційних ресурсів, але визнав, що "це не демократично".

У той же час лідер Комітету "Рівність можливостей" Олександр Чекмишев нагадав, що за президентства Віктора Ющенка вже був розроблений рекомендований порядок вільного доступу журналістів на офіційні заходи за європейським зразком.

Натомість, продовжив експерт, за останній рік і президентська прес-служба, і відповідні структури на місцевому рівні стали використовувати інструмент акредитації для відмови у доступі до офіційних заходів незалежним журналістам та працівникам опозиційних ЗМІ із посиланням на брак місця. На думку Чекмишева, це суперечить заявам можновладців про відданість запровадженню європейських стандартів і є "пошуком способів з обмеження в доступі до інформації і журналістів, і громадськості".

Нагадаємо, раніше правозахисна організація Freedom House відзначила погіршення стану свободи преси в Україні за минулий рік. Тепер він оцінений як "частково вільний".

Читайте також:

Набув чинності закон про доступ до публічної інформації

З прямого ефіру Нацрадіо прибрали прогноз погоди через критику влади

Freedom House констатувала погіршення свободи преси в Україні

Герман про свободу в Україні: бідний не може бути вільним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: