В Україні скасують кримінальну відповідальність за контрабанду

Держмитслужба пропонує не відкривати кримінальну справу щодо кожного контрабандиста, а просто конфіскувати товар, якщо це, звісно, не наркотики чи зброя.

Держмитслужба пропонує декриміналізувати статтю "контрабанда" і залишити кримінальну відповідальність лише за переміщення сильнодіючих наркотиків, зброї, культурно-історичних цінностей і стратегічної сировини. Про це повідомив голова Держмитслужби Ігор Калєтник на прес-конференції.

Калєтнік підкреслив, що відповідні зміни Держмитслужба пропонує внести до Кримінально-процесуального та Кримінального кодексів України. За словами глави відомства, вся інша контрабанда має під собою не кримінальну, а виключно економічне підґрунтя.

Калєтнік підкреслив, що кримінальні справи, які порушуються за матеріалами Держмитслужби за фактом контрабанди, як правило, не доводяться до логічного завершення, тому що Держмитслужба не може проводити слідчих дій, втрачається час на початковому етапі розслідування.

"Нашу позицію сьогодні підтримує і Служба безпеки, і Кабінет міністрів. Ми сподіваємося, що після того, як урядовий комітет розгляне ініціативу Держмитслужби, ми зможемо до цього питання повернутися, але ми вважаємо, що було б доцільним сьогодні порушувати адміністративні справи. У десятиденний термін за статтями, які передбачають конфіскацію, передавати до суду. Після винесення рішення суду даний товар буде підлягати конфіскації, і кошти відразу будуть надходити до бюджету держави ", - сказав він.

Калєтнік також підкреслив, що у кримінальних справах така швидка передача неможлива, оскільки вилучені матеріальні цінності кілька років зберігаються в якості речових доказів.

Читайте також:

Молдовського дипломата зі скандалом відкликали з України через контрабанду цигарок

Митниця відзвітувала: від сьогодні контрабанди в Україні нема

На Київській митниці затримали 50 тонн контрабандного часнику

В Одесі виявили найбільшу контрабанду кокаїну за 12 років

ВідеоВ Україні скасують кримінальну відповідальність за контрабанду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: