В Україні скоротять кількість вузів

Верховна рада готує законопроект, який передбачає скорочення і об'єднання вищих навчальних закладів.

До кінця цієї сесії вже в першому читанні Верховна рада сподівається ухвалити новий закон про вищу освіту, що передбачає скорочення кількості вищих навчальних закладів. Про це заявив перший заступник голови парламентського комітету з питань освіти і науки, депутат від Партії регіонів Максим Луцький.

"Ми йтимемо за принципом зменшення кількості вищих навчальних закладів, відповідна інвентаризація вже йде і буде принцип об'єднання", - заявив він.

Водночас, Луцький підкреслив, що він досить критично оцінює нинішнє зовнішнє тестування. "Наступного року, сподіваюся, повернеться додатково або співбесіда, або щось додаткове. Потрібно дивитися на схильність дитини до тієї чи іншої спеціальності. Коли ввели виключно тестування, діти перестали вчитися в середній школі, я маю на увазі - приділяти увагу всім дисциплінам. Найбільша біда, що в школах почали натаскувати на тести", - сказав він.

Відповідаючи на питання про корупцію і продаж дипломів, Луцький сказав: "Я не можу за усе відповідати, але в Національному авіаційному університеті дипломи не продаються". "Якщо Ви знайдете хоч один, то, значить, я його продав. Я на себе одразу візьму відповідальність", - сказав він.

При цьому він також підкреслив, що у вузах не може існувати корупція, оскільки "в навчальному закладі не працюють державні службовці". "Є якісь випадки хабарництва, але слово "корупція" вживати тут не можна", - сказав він.

Читайте також:

ЮНЕСКО визнала КПІ найкращим вишем України

Жоден український університет не потрапив до топ-1000 кращих вузів планети

Найстаршому в Україні цьогорічному абітурієнту – 64 роки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: