В Україні, слідом за Ізраїлем, з’явиться звання "праведник світу"

Нове звання Віктор Ющенко пропонує присвоювати людям, що рятували українців під час Голодомору.

Віктор Ющенко
УНІАН
Ющенко пропонує започаткувати присвоєння звання "праведник світу"
Президент України Віктор Ющенко пропонує започаткувати в Україні присвоєння звання "праведник світу" тим, хто рятував людей від голоду у 1932-1933 роках. Про це глава держави сказав на церемонії відкриття оновленої документально-художньої виставки "Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу".

Ющенко запропонував Інституту національної пам’яті розглянути питання про запровадження в Україні "інституту праведництва", вивчивши іноземний досвід з цього питання, в тому числі держави Ізраїль, в якій таке звання присвоюється людям, що рятували євреїв під час Голокосту.

Крім того, у своїй промові президент зауважив, що розслідування СБУ в рамках кримінальної справи за фактом вчинення геноциду в Україні в 1932-1933 роках дає підстави стверджувати, що голод мав штучний характер та був геноцидом українського народу. За його словами, комуністичний режим пішов на цей крок з однією метою – придушити визвольні рухи в Україні та знищити людей, які мріяли про незалежну державу. Навівши конкретні факти, які свідчать про організацію голоду, Ющенко підкреслив, що мова йде про "вбивство голодом".

Президент подякував СБУ, інститутам, які виявляють нові факти про Голодомор 1932-1933 років, зауваживши, що без правди нормальний розвиток країни неможливий.

Як повідомлялось, експозиція виставки "Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу" оновлена матеріалами, наданими Службою безпеки України, що опрацьовуються у рамках порушеної кримінальної справи за фактом геноциду українців.

Читайте також:

У Києві демонтували пам'ятник ініціатору Голодомору

Ющенко назвав Голодомор найбільшою катастрофою людства

Президент знявся у документальному фільмі про злочини комунізму

У Британії виставили щоденники про реальні масштаби голоду в Україні

ВідеоЮщенко про "інститут праведництва"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: