В Україні сотні тисяч людей хворі на гепатит С

Українські медики не ведуть статистики хворих на гепатит С: ризик заразитися є в кожного, хто лягає на операційний стіл.

Сотні тисяч українців хворі на хронічний гепатит С, однак даних про точну кількість хворих немає навіть у Міністерстві охорони здоров'я. Обов'язкову перевірку на наявність його у крові проходять тільки військовослужбовці та донори. Решта дізнається про діагноз випадково.

Цього року агресивний вірус "відзначає" ювілей. Лише 20 років тому медики зрозуміли, що перед ними нова хвороба. Спершу не знали як назвати, тому й охрестили – гепатит не А і не В.

Від гепатиту С передусім потерпає печінка – вірус проникає у клітини, через генетичний код відтворює собі подібних. Як наслідок - рак або інші ускладнення. При цьому в Україні кожен пацієнт, який лягає на операцію з пересадки органа, ризикує підхопити інфекцію. Дуже високий відсоток інфікування і в групах працівників секс-бізнесу та серед наркоманів.

Вартість одного курсу лікування гепатиту С становить 20 тисяч доларів. За державний кошт можуть лікуватися лише одиниці – ті, хто окрім гепатиту інфікований також ВІЛ.

Епідемія недуги в Україні "поза законом". Медики досі не знають – скільки хворих. У 2009-му році держава заморозила фінансування національних програм – гроші почнуть шукати лише після кризи.

 

Читайте також:

У Києві офіційно підтверджено другий випадок "свинячого грипу"

Україну накриє три епідемії грипу

Випробування вакцини від ВІЛ вперше підтвердили її ефективність

Карта поширення ВІЛ в Європі: вірус переносять туристи

ВідеоКинуті напризволяще

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: