В Україні спалах коронавірусу серйозніший, ніж восени: лікар розповів про причини

В Україні спалах коронавірусу серйозніший, ніж восени: лікар розповів про причини

Фото: Associated Press

Лікар назвав чотири причини, зокрема нові штами.

В Україні інфіковані коронавірусом почали переносити захворювання важче, ніж раніше. А в лікарнях склалася дуже складна ситуація.

Про це в ефірі програми "Народ проти" на каналі "Україна 24" розповів інфекціоніст Євген Дубровський.

"Ситуація в лікарнях зараз дуже складна, тому що другий спалах, у порівнянні з осіннім, важчий. Це пов'язано з багатьма причинами. По-перше, весняний авітаміноз, по-друге, важка зима, по-третє, люди живуть цілий рік в страху, паніці, напрузі, і це не позначається сприятливо на їхньому здоров'ї", — сказав Дубровський.

Також на такий перебіг хвороби, на думку лікара, вплинули нові штами. "Плюс з'явилися нові, циркулюючі штами, довести їхню вищу летальність важко, але те, що вони легше передаються — безперечно. Ми поки не можемо стверджувати, що людей помирає більше, і смертність вища. Але також не варто забувати, що ненадання своєчасної допомоги тим хронічним пацієнтам, які цілий рік її не отримували в належній мірі, теж позначається, це теж відсоток до смертності", — заявив Дубровський.

Нагадаємо, раніше інфекціоніст розповів, як в Україні сформується колективний імунітет від коронавірусу. Андрій Волянській розповів, що наразі в Україні щеплення від коронавірусу отримали 0,4% громадян.

Степанов прокоментував відсутність дорогих ліків для лікування коронавірусу

Степанов прокоментував відсутність дорогих ліків для лікування коронавірусу

 

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація