В Україні стало більше депресивних територій

Депресивними є регіони, в яких протягом останніх п'яти років показники валового регіонального продукту на 1 особу є найбільш низькими.

З 1 січня 2010 року набуває чинності закон "Про внесення змін до закону "Про стимулювання розвитку регіонів" №1562-VI від 25 червня 2009 року.

Цим законом розширено групи територій, які визнаються депресивними, а також наділяються таким статусом певні регіони України.

Зокрема, визнаються депресивними регіони, в яких протягом останніх п'яти років показники валового регіонального продукту на 1 особу є найбільш низькими.

Депресивними також визнані промислові райони, в яких протягом останніх трьох років середні показники рівня зареєстрованого безробіття та частка зайнятого в промисловості населення значно перевищують відповідні середні показники розвитку території цієї групи, а обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу та рівень середньомісячної заробітної плати значно нижче середніх показників розвитку території цієї групи.

Крім того, депресивними визнаються сільські райони, у яких протягом трьох років щільність сільського населення, коефіцієнт природного приросту населення, рівень середньомісячної заробітної плати та обсяг реалізованої сільськогосподарської продукції на одну особу значно нижче відповідних середніх показників розвитку територій такої групи, а частина зайнятих у сільському господарстві значно перевищує їх.

Також депресивними визнаються міста республіканського (Автономна Республіка Крим) і обласного значення, в яких такі показники також є низькими протягом останніх трьох років.

Читайте також:

Українські дауншифтери - втікачі від цивілізації

На Чернігівщині повністю вимерли два села

Українці найбільш "нещасні" у Європі. Але великі оптимісти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: