В Україні стало важче і дорожче зареєструвати нерухомість

У бюро технічної інвентаризації отримати звичайну довідку стало довше і дорожче . Все через те, що вітчизняні БТІ стали на шлях комп'ютеризації.

Тепер замість реєстраційних книг, які ще з дореволюціних часів зберігали всю інформацію про квадратні метри та їхніх власників, у бюро технічної інвентаризації (БТІ) мають послуговуватися єдиним електронним реєстром.

Цього літа бюрократичний шлях до всіх операцій з нерухомістю став ще складнішим. Закон зобов'язав усі БТІ приєднатися до всеукраїнського електронного реєстру, якого немає.

З 1 червня звичні довідки-характеристики, які видавало Бюро, поза законом. Натомість тепер - документ суворої звітності - витяг з електронного реєстру. Щоб отримати його, власник нерухомості, має звернутися до БТІ із проханням внести його дані в реєстр, а потім попросити зробити витяг тих-таки даних з того-таки реєстру.

Процедура забирає півтора місяця, - розповідають щасливі власники документів нового зразка.

Клопоти із реєстром крадуть у людей не лише час, а й гроші, - скаржаться брокери. Процедура оформлення операцій з нерухомістю подорожчала в середньому на 800 гривень, - підрахували в асоціації ріелторів.

Документи коштують 72,52 грн. Ці гроші йдуть державному підприємству "Інформаційний центр", який друкує бланки й обслуговує комп"ютерну систему реєстру. Решта нарахувань - за послуги інженера БТІ, який за новими правилами, не лише міряє об"єкт, а й складає його експертну оцінку. Більша площа - більше доведеться заплатити за роботу експерта, пояснили у БТІ.

Витяг із реєстру є чинним три місяці. Якщо не всигли за цей час скористатися документом - доведеться йти по нього знову.

Приємна новина - вдруге вносити себе у реєстр вже не треба. Із моменту першого звернення власника відомості про нерухомість зберігатимуться в електронному вигляді, але їх дублюватимуть і у паперовий архів.

Читайте також:

В Україні скасують ПДВ при будівництві житла

Первинне житло в Україні подорожчає удвічі

Бродський: податок на нерухомість повернуть в новий кодекс

ВідеоДовше і дорожче

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: