В Україні стартувала вакцинація проти свинячого грипу, але вакцини немає

Всеукраїнська вакцинація проти грипу проходитиме на папері: гуманітарні грузи з вакциною прибудуть в Україну ще нескоро.

Головний державний санітарний лікар Олександр Біловол у рамках боротьби з епідемією грипу й ГРВІ в Україні видав постанову про заходи щодо вакцинації населення проти грипу, зокрема й пандемічного A/H1N1, відомого як свинячий грип.

Як повідомила прес-служба МОЗ, Біловол наказує вважати найважливішим ефективним заходом протидії епідемії грипу як сезонного, так і пандемічного, проведення профілактичних щеплень.

Органам влади на місцях пропонується забезпечити належні умови для проведення добровільних профілактичних щеплень усіх верств населення, в першу чергу тих, що відносяться до груп ризику. Також постанова передбачає проведення профілактичних щеплень медичних працівників, у першу чергу тих, хто контактує з хворими на грип та ГРВІ

Для додаткової закупівлі вакцин постанова рекомендує залучати всі можливі джерела фінансування.

"Профілактичні щеплення проти сезонного та пандемічного грипу проводити на територіях із стабільною епідемічною ситуацією на грип та ГРВІ без перевищення епідемічного порогу, вакцинами, зареєстрованими в установленому порядку", - йдеться в документі.

Крім того, постанова передбачає проведення пропаганди щодо профілактичних щеплень з урахуванням регіональних відмінностей та особливостей цільових груп населення, що підлягають профілактичним щепленням, з використанням науково обґрунтованих даних про переваги сучасних імунобіологічних препаратів та інтенсивності епідемічного процесу.

Зазначимо, що Міністерство охорони здоров'я заявило про дефіцит вакцин від сезонних видів грипу й грипу А/H1N1 у світі. МОЗ звернувся до Всесвітньої організації охорони здоров'я із проханням зарезервувати вакцину для України.

Як заявила 11 листопада перший заступник головного санітарного лікаря Людмила Мухарська, в період епідемії існує певна стратегія вакцинації населення. "Коли почалася активна епідемія, масово робити вакцинацію не потрібно, і це абсолютно правильна думка, і ми її підтримуємо", - сказала вона.

Раніше перший заступник глави МОЗ Василь Лазоришинець повідомив, що вакцини від свинячого грипу в Україні немає.

Крім того, МОЗ оцінює потреби України у вакцині у 15,3 млн доз. З них 1 млн 45 тисяч доз пропонуєть розповсюдити серед працівників сфери охорони здоров'я, 530 тисяч - серед вагітних жінок, 7 млн 928 тисяч - серед дітей віком після 6 місяців.

Решту доз МОЗ пропонує розподілити серед хворих на цукровий діабет, бронхіальну астму, а також серед студентів медичних вузів.

Читайте також:

МОЗ заявило про дефіцит вакцин від свинячого грипу в світі

Українцям будуть колоти по дві вакцини проти грипу в один день

МОЗ витратило уже 70% коштів, виділених на боротьбу з епідемією

Уряд обіцяє комплексну вакцинацію українців

ВідеоВ Україні стартувала вакцинація

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: