В Україні стартував перехід від паперових паспортів до ID-карток. Підсумки першого дня

За оформленням документів нового типу звернулося лише близько сотні людей.

11 січня – у день старту оформлення ID-паспортів Державна міграційна служба прийняла документи від близько 100 громадян.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

За даними Міграційної служби, на першому етапі документ будуть оформляти лише особам, які досягли 16-річного віку та отримують його вперше. У день старту ажіотажу за ID-паспортами не було – документи подали лише близько сотні осіб. У відомстві наголошують, що це може бути повязано із негодою та навчальним днем у закладах освіти.

"Враховуючи складні погодні умови та навчальний день у закладах освіти, 11 січня до підрозділів міграційної служби звернулося близько 100 громадян, однак навіть така кількість оформлених документів дозволила виявити ряд недоліків з оформленням. На гарячу лінію ДМС України протягом дня надходили зауваження громадян щодо роботи окремих підрозділів ДМС", - йдеться у повідомленні.

Так, у деяких підрозділах у громадян просили надати необхдні документи чи вимагали фото, хоча процедура оформлення документа передбачає фотографування особи у підрозділі ДМС.

У міграційній службі запевняють, що оперативно реагують на всі повідомлення про недоліки у роботі територіальних підрозділів. Оформити документ можна у 330 з близько 600 підрозділів міграційної служби на всій території України.

Аби оформити ID-паспорт особі, яка досягла 16 років та оформлює паспорт вперше, необхідно подати лише свідоцтво про народження. Ксерокопії паспортів батьків надати бажано, але не обов'язково.

Що потрібно знати про нові паспорти

Раніше повідомлялося, що глава МВС Арсен Аваков пояснив українцям нюанси з оформленням нових ID-паспортів. За його словами, строк оформлення нового документа – 10 робочих днів. Поміняти паспорт можна добровільно, але цей процес не повинен перевищувати 5 років, на який розрахований перехідний період. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: