Школи запрацювали за новими правилами.
В Україні відзначається День знань.
Як повідомляється у сюжеті "Сніданку з 1+1", відсьогодні стартує проект "Нова школа", який вже назвали революцією у нинішній системі освіти. Над реформою майже рік працювали вчителі, батьки-активісти і фахівці Міносвіти.
Першими зміни мають відчути наймолодші. Учні початкової школи відтепер не зубритимуть всю табличку множення, читання більше не перевірятимуть на швидкість. Дітям дозволять виправляти помилки в зошитах, писати олівцем, а червону ручку вчителям взагалі рекомендують не використовувати. Крім того, оцінки відтепер стають конфіденційною інформацією, що стосуватиметься лише вчителя, учня та батьків.
Згідно з реформою, шкільна освіта збільшиться до 12 років. Профільні предмети та навіть рівень їхньої складності учні зможуть обирати самі. Ще одне цікаве нововедення - "гроші слідують за дитиною". Так, на учня держава виділяє близько 8500 гривень та 25 тисяч на школяра з особливими потребами. Якщо батьки вирішать віддати дитину до приватного закладу, держава спрямує ці кошти туди. Дітям з особливими потребами це дасть шанс вчитися разом з однолітками у звичайних школах.
Своєю чергою, вчителям обіцяють повну академічну свободу, змогу готувати власні програми та обирати підручники. Щоправда, в Міносвіти попереджають: зміни в середній та старшій школі вводитимуть поступово. На їхнє втілення у життя знадобиться щонайменше десять років.