Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні створили робочу групу з інтеграції ромів: як вона діятиме

Зокрема планується вирішити проблему відсутності документів у ромів.

Сьогодні, 10 липня, відбулося перше засідання постійної робочої групи з інтеграції в українське суспільство ромів.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Заступниця очільника МВС заявила, що важливим є забезпечення фундаментального доступу до прав для ромів. Зокрема необхідно врегулювати прогалини у законодавстві та розробити алгоритми взаємодії.

Зазначається, що офіс Ради Європи в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин. В ньому є і ромський компонент. Згідно з проектом серед іншого передбачається документування ромів та забезпечення безпеки в місцях їхнього стихійного проживання.

Члени робочої групи також затвердили проект плану своєї роботи. Серед пунктів: профілактична робота з ромами в місцях стихійних поселень; забезпечення там публічного порядку та безпеки; профілактика втягування у злочинну діяльність дітей ромської національної меншини; виявлення та реагування на заклики до вчинення протиправних дій щодо ромів та інші.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА та ромських громадських організацій.

Нагадаємо, у різних регіонах України є близько 3,1 тисячі місць компактного проживання ромів, в яких нараховується понад 100 тисяч осіб. Цього року до поліції надійшло шість повідомлень щодо нападу на такі поселення. Останній напад на табір ромів стався 23 червня на околиці Львова. Група молодиків з ножами напали на ромів – вбили 24-річного рома, також завдали колоті рани 10-річному хлопчику, 19-річному юнаку та 30-річній жінці. Поліція затримала сімох неповнолітніх нападників та 20-річного організатора нападу і вбивства.

Вибір редакції