В Україні створять базу даних жінок-політиків

Лідерок, які відстоюватимуть гендерні питання в політиці, спеціально навчатимуть.

Активісти з Міжнародної мережі гендерної політики заповзялися підтримати залучення українських жінок до влади. Про це розповіла голова Українського жіночого фонду Наталя Карбовська.

Жінок-лідерок як з обласних та районних міст, так і з селищ запрошують подавати свої кандидатури до такої бази. Карбовська каже: "Це лише початок більшого проекту. Ідея полягає в тому, щоб активізувати українських жінок, аби ті були готовими брати участь у наступних парламентських виборах та виборах до місцевих органів влади. Спершу треба таких жінок знайти".

Лідерок, які відстоюватимуть гендерні питання в політиці, спеціально навчатимуть. Буде можливість брати участь у міжнародних заходах і обмінюватись досвідом з колегами за кордоном. Окрім належного фінансування, каже голова Жіночого фонду, жінкам часто не вистачає знань і відповідного іміджу в ролі політичного діяча.

Водночас працювати з партіями у Фонді особливого сенсу не бачать, вважають – переважно чоловіче керівництво партій важко буде переконати: "Навіть закон про ґендерну рівність не проходив слухання в комітеті через те, що там були пункти про квоти щодо жінок у Верховній Раді", - зауважує Карбовська.

Нагадаємо, нині загалом жінки займають 18% місць у вищих органах законодавчої влади світу.

За даними ООН, на сьогодні 30% представництва жінок у парламентах вдалося добитися лише в 32 країнах світу. Серед них, наприклад, Білорусь.

При цьому з 450 народних депутатів України жінки становлять 8%.

Читайте також:

Українські жінки рятуються від кризи службою в армії

В Ірані три жінки стануть міністрами

18% депутатів світу – жінки

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: