Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні створять колцентр для допомоги жертвам домашнього насильства

Він буде цілодобовим та безкоштовним.

Кабінет міністрів вирішив створити колцентр для реагування на випадки домашнього насильства і надання консультацій та психологічної допомоги.

Про це йдеться на Урядовому порталі.

"Рішення уряду дасть змогу створити сучасний коллцентр на 169 працівників, щоб цілодобово і безкоштовно одночасно щонайменше 16 операторів невідкладно реагували на випадки домашнього насильства, надавали консультаційну та психологічну допомогу, передавали ці дані до правоохоронних органів для реагування", - йдеться в повідомленні.

До реєстру таких звернень буде підключено одночасно близько 10 тисяч користувачів, аби забезпечити міжвідомчий інформаційний обмін між правоохоронними органами, органами прокуратури, Мінсоцполітики та іншими відомствами.

Як зазначається, рішення було ухвалено в межах комплексної програми протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Незабаром у всій країні діятимуть групи реагування на випадки домашнього насильства. Це будуть перші 45 екіпажів, які отримають автомобілі й сучасне технічне оснащення. З'явиться також загальнонаціональна база, яка міститиме сині, жовті та червоні картки, відповідно до рівня насильства в сім’ї.

Нагадаємо, у поліції підбили печальні підсумки й розповіли, скільки до них звернулося жертв домашнього насильство протягом 2018-го. На жаль, практика застосування термінових заборонних приписів досі не запрацювала. Як повідомлялось, припис теоретично може накласти на правопорушника зобов’язання залишити місце проживання постраждалої особи чи заборонити кривднику в будь-який спосіб контактувати з нею.

Як зупинити домашній терор? У спецпроекті ТСН "Рідний кат" – про насильників, яких любиш, але від яких треба йти. Разом із науковцями журналісти знайшли причини домашнього насильства і разом із фахівцями ЮНІСЕФ спробували запобігти новим трагедіям.

Відео Домашнє насильство чи скандальні розлучення: українці все частіше звертаються до сімейних радників

Сімейний радник - нова для України посада. Спільно з Міністерством юстиції волонтери допомагають сім'ям у розпачі. Написати їм можна в соцмережах. На домашнє насильство поскаржилось уже 17 тисяч українців - це двічі більше, ніж торік.   

Домашнє насильство чи скандальні розлучення: українці все частіше звертаються до сімейних радників

Залиште свій коментар

Вибір редакції