В Україні створять національний реєстр хворих на туберкульоз

Парламент вирішив створити національний реєстр хворих на туберкульоз. Правозахисники наголошують на порушенні прав людини.

Туберкульоз
В Україні створять національний реєстр хворих на туберкульоз
В Україні створюють національний реєстр хворих на туберкульоз. Верховна рада у першому читанні ухвалила законопроект, який передбачає створення реєстру українців, хворих на туберкульоз.

Автори законопроекту переконані, що такий реєстр дасть змогу проконтролювати кожного хворого, перебіг недуги та правильність лікування. Натомість правозахисники вважають такі реєстри - це пряме порушення прав людини, бо дані про хворого можуть бути доступні кожному.

У реєстр запишуть щонайменше п'ятсот тисяч осіб, які вже стоять на офіційному обліку у тубдиспансерах. Автори законопроекту переконують, інформація суто для лікарів. Нині подібні реєстри є у всіх тубдиспансерах, і інформацію з них можуть надавати в міліцію, тюрми та інші установи за запитом.

"Кожен хворий має свій номер, це не значить, що там є прізвище, дата народження, місце проживання. І за нормативною базою ці дані будуть носити закритий характер", - розповів головний позаштатний фтизіатр Києва Василь Петренко.

Лікарі переконані, що реєстр дасть змогу посилити контроль за хворими і подолати туберкульоз. Контроль дійде до того, що хворих ізолюватимуть примусово, якщо ті не захочуть лікуватись.

Європейська спільнота та правозахисники у такому законопроекті бачать пряме порушення прав людини.

Апробовувати законопроект уже почали в Херсонській, Дніпропетровській та Донецькій областях. Щоправда, аби закон запрацював на повну силу, не вистачає 160 мільйонів гривень.

Нагадаємо, за словами міністра охорони здоров'я України Зіновія Митника, цього року практично всі державні медичні програми будуть недофінансовані. Повністю профінансовано буде лише програму імунопрофілактики.

Читайте також:

Практично на всі медичні програми не вистачає грошей

До кінця року в Україні запровадять рецептурний відпуск ліків

Американського "доктора Смерть" засудили до семи років в'язниці

Київрада прийняла нові правила виклику "швидкої": 103 дзвонити в окремих випадках

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: