В Україні створять Національне антикорупційне бюро

Депутати пропонують створити принципово нову структуру, що стане органом виконавчої влади з правоохоронними функціями.

Хабар
В Україні створять Національне антикорупційне бюро
У Верховній раді зареєстровано законопроект про створення Національного бюро антикорупційних розслідувань.

До його розробники долучились народні депутати усіх фракцій парламенту: Олександр Рябека, Григорій Омельченко (обидва - БЮТ), Микола Джига (Партія регіонів), Ігор Калетнік (фракція Компартії), Олег Зарубінський (блок Литвина), Юрій Кармазін і Геннадій Москаль (обидва - НУ-НС).

Депутати пропонують створити принципово нову структуру - Національне бюро антикорупційних розслідувань, що стане центральним органом виконавчої влади з правоохоронними функціями. Планується, що бюро матиме вузьку спеціалізацію і зосередиться на виявленні і розслідуванні фактів корупції серед вищих посадових осіб.

Планується, що НБАР займатиметься розслідуванням справ про розтрату майна з використанням службового положення, відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, зловживання службовим положенням, хабарництво, незаконне збагачення, зловживання впливом, тиском на судові органи. Крім того, співробітники НБАР розслідуватимуть злочини, збиток у результаті здійснення яких перевищує 480 тисяч гривень, а також злочини відносно посадових осіб іноземних держав і міжнародних організацій.

Структура бюро включатиме одне центральне і 11 регіональних управлінь. Автори законопроекту пропонують затвердити штатний розклад Національного бюро з верхнім порогом у 1300 людей, 420-450 з яких працюватимуть у центральному управлінні і по 65-70 - в регіональних. При такому штатному розкладі кожне регіональне управління НБАР стежитиме за діяльністю 5200-7800 чиновників, які потенційно можуть скоїти корупційний злочин. Планується, що штат НБАР комплектуватиметься з підрозділів, що здійснюють боротьбу з корупцією в структурах МВС, СБУ і прокуратури.

Директора бюро призначатиме Кабмін після проведення відповідного конкурсу; конкурсну комісію очолить прем'єр-міністр, а до її складу увійдуть п'ять народних депутатів-членів комітету з питань боротьби з оргзлочинністю і корупцією, міністр юстиції, генпрокурор, один представник президента і два представники Ради суддів. Керівник НБАР призначатиметься на п'ять років без права обіймати цю посаду два терміни поспіль. Керівники регіональних управлінь призначатимуться директором НБАР.

Крім іншого, в законопроекті передбачено створення в бюро підрозділів внутрішньої безпеки, які контролюватимуть службові порушення співробітників НБАР. Розслідуванням корупційних справ відносно представників бюро займатимуться слідчі МВС.

Читайте також:

В Україні створюють єдину базу хабарників

Найбільше хабарників живе у Києві та Львові

Звітуючи про охорону здоров'я, Кільчицька "загубила" 76 млн

Українці борються з корупцією вдвічі краще, ніж росіяни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: