В Україні створять ще три національних природних парки

Указом президента кількість національних природних парків на території України доведено до 21.

Президент Віктор Ющенко підписав укази про створення трьох національних природних парків на території України. Відповідні укази розміщені на сайті глави держави.

Зокрема, на території Бердянського, Мелітопольського, Приазовського, Якимовського районів, Бердянська і Мелітополя Запорізької області створюється Приазовський національний природний парк.

До території Приазовського національного природного парку узгоджено в установленому порядку включення 78126,92 га земель.

На території Глобинського, Оржицького і Семенівського районів Полтавської області, Чернобаєвського району Черкаської області створюється національний природний парк "Нижньосульський".

До території національного природного парку "Нижньосульський" буде включено 18635,11 га земель державної власності, зокрема 1315 га земель, які вилучаються у державного підприємства "Золотоношське лісове господарство" і передаються парку в постійне користування, 441,3 га земель запасу на території Оржицького району і 431 га земель запасу на території Семенівського району, які надаються парку в постійне користування, і 16447,81 га земель, які включаються до складу національного природного парку без виключення.

На території Бродівського, Бузького і Золочівського районів Львівської області створюється національний природний парк "Північне Поділля".

До території національного природного парку "Північне Поділля" буде включено 15587,92 га земель державної власності, зокрема 5434,4 га земель, які передаються (зокрема з виключенням у землекористувачів) національному природному парку в постійне користування, та 10153,52 га земель, які включаються до його території без виключення.

Нагадаємо, у грудні 2009 року Віктор Ющенко наказав реорганізувати державну резиденцію "Синьогора" в національний природний парк. Відповідним указом передбачається створення на території Богородчанського району Івано-Франківської області національного парку "Синьогора".

Станом на 2009 рік в Україні налічувалося 18 національних природних парків, які розташовані у 12 з 24 областей і автономній республіці Крим. Найбільше знаходиться у західних областях (10), 2 на півдні, 4 на півночі та 2 на сході України.

Читайте також:

На Закарпатті у населення відберуть землі під заповідник

Президентську резиденцію в Карпатах перетворено на національний парк

Уряд "переселив" Януковича у заповідник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: