В Україні створюють реєстр донорів кісткового мозку

З Національним реєстром донорів одужувати буде швидше і дешевше.

В Україні 250-т дітей, хворих на рак крові, щороку потребують пересадки кісткового мозку для одужання.

Якщо в родині немає донора - дитина приречена на трансплантацію за кордоном. А це дуже дорога операція, мінімум - 150-т тисяч доларів.

Доки батьки збирають гроші або чекають донора - не всі діти доживають. Маючи Національний реєстр донорів одужувати буде швидше і дешевше.

Трирічний Максим і четвертокласник Андрійко - друзі не лише на дитячому майданчику, разом в одній лікарняній палаті в Охматдиті лікують рак крові.

Дитячий майданчик посеред весняних квітів - це чи не єдина розрада дітей після численних крапельниць та хіміотерапій. Проте для їхніх батьків весна не весна, відлік у боротьбі за життя хлопців іде погодинно.

У Андрія час на лікування фактично на межі. Потрібна негайна пересадка кісткового мозку, потрібен донор, якого поки що не знайшли. І скільки шукати ще - невідомо, шукають ж бо лише за кордоном. В Україні досі немає реєстру донорів кісткового мозку.

Щороку понад 200-ті нових дітей потребують таких операцій. У державній черзі можна стояти роками. Грошей на закордонне лікування у держави не вистачає.

Сьогодні в Києві оголосили - реєстр донорів кісткового мозку в Україні буде. У приміщеннях для відповідної лабораторії вже повною ходою триває ремонт.

Для того аби стати офіційним донором кісткового мозку для хворих на рак дітей не потрібно буде їхати до Києва . У будь-якому місті обіцяють чиновники здати кров і обов'язково направити до Національного реєстру донорів, який запрацює уже у вересні 2009 року.

Детальніше про реєстр донорів - дивіться в сюжеті ТСН.

Читайте також:

Українці витрачають на лікування за кордоном 100 млн доларів щороку

Лікарі пересадили французу , що обгорів на пожежі, нові руки та обличчя

Україна позбавиться індійської вакцини

Французьким вченим вдалося генетично змінити групу крові

ВідеоВ Україні буде створено реєстр донорів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: