Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні суттєво зменшилася кількість смертей на дорогах. Омелян назвав причини

Торік у ДТП загинули 3,5 тисячі людей.

В Україні щороку зменшується кількість випадків смертей під час аварій на дорогах. За останні три роки показник зменшився на півтори тисячі осіб: 2015-го було 5 тисяч жертв, 2017-го – 3,5 тисячі.

Про це в ефірі програми "Сніданок з "1+1" сказав міністр інфраструктури Володимир Омелян.

"Заходи, які ми вживаємо, уже мають результат. Йдеться про зменшення швидкості руху, зменшення аварійності. У першу чергу ми ліквідовуємо ті місця, де відбувається найбільша концентрація ДТП в Україні. Ми змінюємо там або рядність, або будуємо острівці гальмування руху, або кола тощо, які практично дозволяють зменшувати швидкість руху", - пояснив Омелян.

Водночас міністр наголосив, що "на ринку маршрутних таксі панує хаос. За нашими оцінками, близько 60% перевізників є нелегальними. Це не дає розвиватися ринку, тому що легальний ринок не може вижити в таких умовах, коли з ними конкурують нечесними методами, не сплачуючи податки. Цього року ми запровадили велику реформу автобусних перевезень, спростивши всі правила та можливості отримання ліцензій. Якщо раніше конкурсна комісія самостійно вирішувала, як хто має їздити або за гроші, або не за гроші, закриваючи очі на багато порушень. Цьогоріч ми спростили систему до максимально простих речей. Наразі ви за заявницьким методом отримуєте дозвіл на міжобласні перевезення. У містах гірша ситуація, тому що конкурси проводять міські органи влади. Це їхня відповідальність, але для цього ми спростили дуже процедуру і зараз буде набагато простіше чесним перевізникам отримати свої маршрути та ліцензії на перевезення".

ВідеоМіністр інфраструктури Володимир Омелян відповів на найактуальніші запитання українців

Чому маршрутні таксі постійно виступають "героями" ДТП і як можна подолати цю проблему? Чи стане кращою якість ремонту доріг? Коли нарешті з'являться прямі сполучення між усіма великими містами України? Це лише кілька питань, які ми поставили Міністру інфраструктури Володимиру Омеляну - дивіться. 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян відповів на найактуальніші запитання українців

Від квітня цього року розпочали проводити перевірки перевізників.

"Ми спільно із Нацполіцією влаштовуємо перевірки, в першу чергу, нелегальних перевізників. Якщо компанії експлуатують транспорт, який був переобладнаний з порушенням норм, фактично коли з вантажного роблять пасажирський, то ліцензії позбавляють. Якщо ми бачимо, що компанія не має жодних дозволів, то ми або вилучаємо за рішенням суду весь транспорт, або штрафуємо цього перевізника або компанію", - сказав Омелян.

Міністр обіцяє, що громадський транспорт працюватиме в правовому полі, перевізники дотримуватимуться норм та стандартів.

"Ми поступово доведемо ситуацію до того, що бути нелегалом невигідно і неможливо і все працюватиме в правовому полі. У нас є міста, де ми бачимо хорошу динаміку. Йдеться про Київ, Дніпро, Львів. Є такі міста, такі як Суми, де є наразі над чим працювати", - зазначив Омелян.

Нагадаємо, повернення радарів на українські дороги відкладається мінімум до осені.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції