В Україні святкували День десантника

Аеромобільні війська Збройних сил сьогодні відзначали професійне свято. 77 років тому 2-го серпня вперше використали парашут.

Професійне свято десантників 2007 року
УНІАН
Український десант у пошані за кордоном, в Україні ж він переважно розважає публіку.
В еліти Збройних сил - аеромобільних військ - професійне свято. Другого серпня далекого 1930 року, на військових навчаннях у Московському окрузі вперше було використано парашут. Про блакитний берет та смугасту тільняшку мріяв кожен радянський хлопчик. Український десант нині теж у пошані. За кордоном. А в Україні йому залишається хіба що публіку розважати.

Сьогодні в одній з військових частин посеред робочого дня просто неба вояків частували алкоголем.

Сьогодні приймала вітання крилата піхота – еліта Збройних сил, - і вона ж сьогодні тішила публіку.

Елітні війська самі себе величають не інакше, як гарматне м’ясо. Їхні життя першими кладуть на жертовний вівтар війни. Хоча українських десантників у світі цінують. Як миротворці, вони бажані гості у будь-яких гарячих точках.

Під час спецоперації в Іраку український майор Ігор Дзюба полонив близького соратника Саддама Хусейна - генерала Хікмета. Тож йому є чим похвалитися.

Проте янголи неба мають земні труднощі. Український десант досі вчиться на радянських парашутах, термін експлуатації яких добігає кінця цього року. Замінити їх обіцяють високоякісними вітчизняними розробками. Залишається дрібниця – отримати фінансування.

Колишніх десантників не буває. Сьогодні усі, хто служив у повітряно-десантних військах, дістануть із шухляди блакитний берет і вип’ють сто грамів. Перший тост - за аеромобільні війська, другий - за чисте небо, третій - за тих, хто не повернувся. 

Насправді відзначати десантники почали від самого ранку. У столиці вони облюбували міський гідропарк. Там нині посилили охорону порядку. Утім, це не заважає бійцям розпивати горілку. 

Професійне свято десантників 2007 року
УНІАН
Форма десантника є пропуском - у ній тебе відразу приймуть за свого.
Вже від самого ранку приватний охоронець наповнює себе пивом та горілкою. Раз на рік він не виходить на роботу, а в тільняшці й береті чекає на старих друзів. Столичний гідропарк вже кілька десятиріч - улюблене місце відпочинку десантників.

Тут не обов’язково знати імена - своїм тебе визнають завдяки характерній формі. Свято аеромобільних військ України тут і досі називають на радянський манер - день ВДВ. За столом щойно дембілізовані і ветерани Афгану, але знайти спільну тему розмови для них не проблема.

Хліб на гранчаку з горілкою - на таких застіллях явище традиційне. Тут п’ють за загиблих товаришів. Після п’ятої чарки старі воїни розкривають молодим жахливі подробиці війни в Афганістані.

Вони кілька разів змінюють дислокацію - від кафе до пляжу, звідти до іншого кафе. Свої цього дня всюди, і всіх раді бачити. 

Останній пункт програми - десантування на воду без парашутів. Поки що стрибки поодинокі, утім, щойно впадуть сутінки, десантники обіцяють влаштувати справжнє масове купання.

Поки ж продовжують піднімати градус. Торговці-кавказці напружено спостерігають за дійством. Утім, вони сподіваються, що п’яні бійці не почнуть проводити "зачистки".

У місцях відпочинку аеромобільних бійців порядок охороняють посилено. Щоправда, упевнений заступник міністра МВС Василь Боднар, - провокацій не буде.

ВідеоДень десантників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: