В Україні будуть святкувати річниці боїв УПА

Секретаріату президента України пропонують включити дати боїв УПА до списку державних свят.

Український інститут національної пам'яті направив у Секретаріат президента список військових пам'ятних дат, складений "з метою увічнення перемог української зброї в історичній пам'яті народу, відродження і розвитку національних військових традицій".

Список включає, зокрема, такі події: похід князя Аскольда на Константинополь у 860 році; оборона Севастополя під час Кримської війни; бій під Крутами у 1918 році і битви Української повстанської армії (УПА).

Перелік військових пам'ятних дат був складений Інститутом національної пам'яті на виконання указу президента Віктора Ющенка від 13 листопада "Про деякі заходи щодо святкування видатних подій національної військової історії".

Як пояснив заступник голови Інституту національної пам'яті Владислав Верстюк, список, направлений у секретаріат президента (СП), включає близько 30 пам'ятних дат. Ці події пропонується святкувати на державному рівні і популяризувати з метою військово-патріотичного виховання – в першу чергу в армії і військових навчальних закладах. "Ці дати демонструють глибину української військової історії: від походу князя Аскольда на Константинополь у 860 році до низки оборонних і наступальних операцій Червоної армії у Другій світовій війні", - заявив Верстюк.

Крім того, в переліку вказані битви литовського і козацького періодів історії України, початок оборони Севастополя у 1854 році, перше в історії підняття національного прапора на кораблях Чорноморського флоту в 1918 році, бій під Крутами в 1918 році, битви УПА і навіть оборона Відня від військ Османської імперії у 1683 році, в якій брали участь українські козаки. "До списку увійшли не тільки перемоги, але й поразки. Нашою метою було не зачепити самолюбність переможених, а відзначити мужність українських вояків, яка нерідко виявляється і в програних битвах", - уточнив Владислав Верстюк.

У Міністерстві оборони з натхненням сприйняли появу переліку військових пам'ятних дат. "Ми проводитимемо лекції, показуватимемо фільми, святкуватимемо пам'ятні дати на місцях бойової слави української армії, а також будемо перейменовувати військові частини. У нас до цих пір є частини імені ордена Леніна або героїв Жовтневої революції. Це треба виправляти і називати частини іменами українських героїв", – заявив начальник відділу військово-патріотичного виховання і традицій Міноборони Вячеслав Бугіль.

Віднесення до пам'ятних дат таких подій, як оборона Севастополя, битва під Крутами і битва за участю бійців УПА, викликало неоднозначну реакцію різних політичних сил. "Чому б нам не святкувати оборону Севастополя, якщо це українське місто? Всі ці дати обов'язково потрібні для підняття патріотичного духу українців", - упевнений народний депутат Андрій Парубій ("Наша Україна – Народна самооборона"). З ним категорично не згоден народний депутат Леонід Грач (Компартія). "Те, що робить Юхновський (директор Інституту національної пам'яті Ігор Юхновський – ред.) зі своєю компанією, - це жахливо. Вони все валять докупи – і так званих героїв Крут, і оборону Севастополя – для того, щоб остаточно спотворити нашу історію і задурманити голови громадянам, – упевнений він. - Організація, яка розробила цей список, - не Інститут пам'яті, а похоронне бюро історії України".

Втім, переданий до СП перелік пам'ятних дат – не остаточний. "Після того, як список надійде до нас, ми спільно з Інститутом національної пам'яті розглядатимемо його і, цілком можливо, внесемо до нього зміни", - сказали в Секретаріаті президента. Останнє слово в цьому питанні залишиться за президентом, який теж може внести свої зміни.

Читайте також:

Могилу воїна УПА у Львові спаплюжив психопат з Інституту фізкультури

Верховна рада збирається у 2010 році відзначати 225 свят

Для кожного десятого українця 7 листопада - найбільше свято

У Запоріжжі до 9 травня поставлять пам’ятник Сталіну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: