В Україні святкують День Свободи

Близько 300 осіб зібралися на Майдані незалежності, аби відзначити третю річницю помаранчевої революції.

Оранжева революція
Корреспондент
У 2005 році Ющенка заснував День Свободи 22 листопада.
Люди почали збиратися на Майдані, аби відсвяткувати День Свободи, о 15:00.

У заході брали участь представники громадських організацій "Я - киянин", "Всеукраїнська організація "Коаліція учасників помаранчевої революції", "Патріот", "Захисник Вітчизни", "УНА-УНСО", "Української партії", "Європейської партії".

Перед учасниками зібрання виступили керівники громадських організацій. Учасники зібрання тримали в руках символіку організацій, які вони представляють.

О 17:40 перед присутніми виступив кандидат у депутати Верховної ради від блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" Микола Катеринчук. Він висловив переконання, що Верховна рада буде захищати демократичні ідеали, які відстоювали люди на Майдані 2004 року.

"Я всіх запевняю, що Верховна рада буде захищати сформовані на Майдані ідеали й вони дістануть продовження в державній політиці", - сказав Катеринчук.

Після цього було ухвалено резолюцію мітингу, основними пунктами якої стали ліквідація політичної реформи 2005 року (перехід із президентсько-парламентської на парламентсько-президентську форму правління після набуття чинності змінами до Конституції, прийнятими Верховною Радою 8 грудня 2004 року), заборона Комуністичної партії й дострокові перевибори мера Києва й Київради.

Після цього 100 активістів пройшли до Секретаріату президента й передали резолюцію в Секретаріат.

На Майдані досі стоять намети Партії регіонів, встановлені ще до парламентських виборів 30 вересня.

Керівництво Києва звернулося до адміністративного суду з вимогою обмежити проведення партіями та організаціями святкових заходів на Майдані Незалежності 22 листопада.

За словами начальника Головного управління внутрішньої політики КМДА Віктора Гончарука, саме його відомство подавало позов до суду із проханням обмежити акції. 

За рішенням суду, організаторам святкувань дозволено проводити заходи з восьмої години ранку до 22-ї години четверга.

За словами Гончарука, міська влада зверталася до суду через те, що відсутній відповідний формат святкування згідно з тими заявками, які надійшли до управління внутрішньої політики, та щоб запобігти можливим конфліктам між прихильниками різних політичних сил.

Гончарук також повідомив, що Партія регіонів відмовилась демонтувати намети і знімати свою символіку та виводити людей з місця, яке заявлено для проведення акцій. Тому залишається питання, де встановлювати сцену для концерту, якщо немає місця вільного на Майдані Незалежності, і де розміщувати людей, які мають різні політичні погляди, щоб уникнути протистоянь.

Майдан
"То, про що ми мріяли 7-8 років тому, сьогодні є", - відзначив Ющенко.
Президент Віктор Ющенко заявив, що переживає з кожною новою річницею "все більш сильні почуття". "То, про що ми мріяли 7-8 років тому, сьогодні є", зауважив Ющенко.

У 2005 році Віктор Ющенко заснував День Свободи 22 листопада для затвердження свободи і демократії, виховання відчуття національної гідності, а також враховуючи історичне значення подій осені 2004 року.

ВідеоТретя річниця революції

ВідеоВечір Дня Свободи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: