В Україні триває "Друга лінія оборони"

Порти Одеси та Іллічівська, а також аеропорт "Бориспіль" у 2008 р. обладнають системою пошуку ядерних матеріалів.

У рамках реалізації українсько-американської програми "Друга лінія оборони" в 2008 р. планується встановити системи радіаційного контролю в Одеському та Іллічевському портах, аеропорту "Бориспіль" і в деяких інших пунктах пропуску через кордон. Про це повідомив сьогодні журналістам голова Державної прикордонної служби Микола Литвин.

Стаціонарний радіаційний монітор (Фото: aic-project.com)
Стаціонарний радіаційний монітор (Фото: aic-project.com)
За його словами, у 2007 р. такі системи встановлені в п'яти пунктах пропуску та довели свою ефективність. Зокрема, був випадок, коли ці прилади зафіксували наявність джерел випромінювання у фарбі, якою було пофарбовано декілька вагонів залізничного складу.

Всього в рамках проекту планується до 2011 р. обладнати стаціонарними радіаційними моніторами "Янтар" 27 прикордонних пунктів. Орієнтовна вартість програми, практична реалізація якої почалася цього року, оцінюється в кілька десятків мільйонів доларів. Установкою радіаційних моніторів займається українсько-російська компанія.

Стаціонарні радіаційні монітори "Янтар" призначені для виявлення радіоактивних і ядерних матеріалів при безперервному автоматичному контролі автомобільного й залізничного транспорту, пасажирів і багажу на різних пунктах пропуску.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: