В Україні триває шоста річниця Євромайдану: головні цифри Революції гідності

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Загалом в акціях протесту взяли участь до 4 мільйонів людей.

Шість років тому, 21 листопада 2013 року, в Україні розпочалась вже третя за рахунком справжня революція. Вона тривала 94 дні і стала найкривавішою в історії незалежної України. Участь у цих подій взяли до 4 мільйонів українців.

ТСН.Тиждень зібрав головні цифри Революції гідності 2013-2014 років.

Відео Майдан у цифрах: ТСН.Тиждень дослідив статистику Революції гідності

За 94 дні зимової революції через Майдан пройшов безкінечний потік людей. В перший день 21 листопада - півтори тисячі. Далі - десятки, сотні тисяч. Найбільші акції протесту збирали до мільйона людей. Загальна кількість учасників Євромайдану коливається від 3 до 4 мільйонів.  

Майдан у цифрах: ТСН.Тиждень дослідив статистику Революції гідності

За 94 дні зимової революції через Майдан пройшов безкінечний потік людей. В перший день 21 листопада - півтори тисячі.  Далі - десятки, сотні тисяч. Найбільші акції протесту збирали до мільйона людей. Загальна кількість учасників Євромайдану коливається від 3 до 4 мільйонів.

Середній учасник революції - україномовна людина з вищою освітою до п’ятдесяти років. Більшість на майдані - це дорослі чоловіки та жінки з більшості регіонів. Статистика каже, що людей за 50 було вдвічі більше, ніж студентів, що збиралися на акції на самому початку.

Перші сотні самооборони майдану були створені 30 листопада, після першого побиття студентів. В результаті було сформовано 39 сотень самооборони, кожна з яких налічувала від 70 до 150 людей.

За 94 дні майданівці встановили на каменях 84 намети і 8 барикад. Вони випили 6 мільйонів склянок чаю і 470 тисяч пакетів кави. Вони з’їли 7520 каструль каші, 188 тисяч буханок хліба. В 700 діжках учасники протестів спалили 57 вагонів деревини.

Перший майданівець помер після побиття беркутом 22 грудня. Ще троє загинули наприкінці січня на Грушевського. Станом на березень 2014 року Небесна сотня - це 105 українців. Всі 13 загиблих правоохоронців загинули з 18 по 20 лютого.

Злочини тітушок, чиновників та правоохоронців під час революції нараховують до 5 тисяч епізодів. Їх об’єднали в 259 кримінальних проваджень. Загальна кількість постраждалих  - близько 3 тисяч, ще десять тисяч є свідками.

За 6 років було повідомлено про підозру 445 особам, обвинувальні акти щодо 298 осіб спрямовані до суду. 46 обвинувальних вироків було ухвалено судами. Покарання відбуває лише 1 людина.

Більшість підозрюваних та обвинувачених чиновників та правоохоронців втекли до Росії.  Серед них - 46 виконавців, яких підозрюють у вбивствах на майдані. Частина беркутівців отримала громадянство. А декого легко знайшли просто по телевізору - коли  розганяли акції протесту у Москві.

За 6 років померло близько 20 родичів героїв Небесної сотні. Вони так і не дочекались вироків організаторам і виконавцям вбивства членів власних родин.

Станіслав Ясинський

Залиште свій коментар

Вибір редакції