В Україні учні 4 та 7 класів починають друге півріччя без підручників

Саме учні цих класів мали ще з вересня вчитися за новою програмою.

Учні четвертих та сьомих класів починають друге півріччя без підручників, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Саме учні цих класів мали ще з вересня вчитися за новою програмою. Але умов її викладати нема - підручники старі. Учителька 4 класу сільської школи у с. Вишеньки Віра Давиденко каже, що її учні не можуть собі дозволити купити комплект підручників. Віра Михайлівна обдзвонила чи не всіх чиновників, але відповіді не знайшла.

Коли дізналися, що вчителька висловлює своє невдоволення публічно, до школи терміново приїхав очільник місцевого відділу освіти Микола Неруш. Він пояснює, що гроші не зникли. Торік уряд запропонував випуск підручників фінансувати наполовину з державного та місцевих бюджетів. Але, за його словами, механізму перерахунку грошей ніхто не продумав.

У Міністерстві освіти листом ТСН повідомили, що місцевим органам влади додатково роз'яснили, як перерахувати гроші. Але ті, вочевидь, не зрозуміли. Рік закінчився, а в нових місцевих бюджетах грошей ніхто не закладав. Тим часом Міністерство свою частину зобов'язань виконує – у листопаді провело тендери.

Підручники за новою програмою мали прийти у школи на початку навчального року, але в Міністерстві освіти кажуть, що просто фізично не встигли надрукувати нові книжки і тільки нині перші примірники отримують діти 4 та 7 класів. Але цих посібників надходить мізер і не з усіх предметів.

У телефонному режимі в освітньому відомстві переконують - за кілька тижнів учні будуть із підручниками. Але мовиться лише про зобов'язання Міністерства - а це тільки половина книжок від потреби - у кращому разі один примірник на двох учнів.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

ВідеоУчні 4 і 7 класів починають друге півріччя без підручників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: