В Україні вакцини Moderna лишилося лише для другої дози: нової партії у вересні не буде

В Україні вакцини Moderna лишилося лише для другої дози: нової партії у вересні не буде

Фото: Associated Press

На місцях наразі лишилися 805 652 дози.

В Україні вакцини проти коронавірусу виробництва американської компанії Moderna залишилося лише для отримання другої дози.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я у відповідь на запит LIGA.Life.

Станом на 26 серпня на національному складі України вакцини від Moderna не залишилося. 805 652 дози препарату є тільки на на регіональних і місцевих складах. Їх збираються використати для другої дози,

"Зараз вакцина Moderna має використовуватись лише для завершення імунізації тим, хто вже отримав першу дозу вакцини", - йдеться в повідомленні.

У вересні Moderna теж не поставлять, уточнили в МОЗ. Так як 2 млн доз були поставлені в межах програми COVAX, а не через держзакупівлі.

У МОЗ також проінформували щодо вакцин, які нині доступні в Україні:

  • Вакцина Coronavac (залишки на національному складі – 2 700 560 доз; на регіональних і місцевих складах – 3 808 082 дози).
  • Вакцина Comirnaty (залишки на національному складі – 37 440 доз; на регіональних і місцевих складах – 523 798 доз).
  • Вакцина AstraZeneca (залишки на національному складі – 1 807 980 доз; на регіональних і місцевих складах – 1 380 568 доз).

Що стосується вакцини цих виробників – у МОЗ запевнили, що ті, хто має вже першу дозу, отримають другу. Але усі вони доступні також і для першої дози.

"Ще очікуються поставки вакцини. Відповідно до графіку цих поставок, терміну придатності, заявок регіонів, інтервалу введення, можна вирішувати чи саме цю партію використати для другої дози, чи її можна використати для першої, бо от-от отримаємо достатню кількість вакцини для другої". – уточнили в Міністерстві.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я Японії озвучило інформацію про те, що отримало повідомлення, що у вироблених в Іспанії вакцинах Moderna Inc. проти коронавірусу були виявлені сторонні домішки.

Повʼязані теми:

Наступна публікація