Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україні вбивці найчастіше вибирають жертв з представників "нічних професій"

Продавці в кіосках і таксисти в зоні небезпеки.

За останні два місяці в Одесі сталося кілька резонансних злочинів - грабежів і нападів на касирів обмінників та ігрових залів, а також на таксистів. Газета "Сегодня" з'ясувала, представники яких професій найчастіше стають жертвами.

На думку начальника одеського обласного управління карного розшуку Андрія Пінігіна, шансів піддатися нападу найбільше у продавців невеличких магазинів.

"Як правило, у нічних магазинах і кіосках працюють жінки. Господарі таких торгових точок економлять на охороні, сигналізації та відеоспостереженні", - заявив співрозмовник.

На операторів обмінних пунктів, за словами Андрія Пінігіна, нападають рідше: "Злочинців відлякує те, що обмінники обладнані відеокамерами і сигналізацією. Нападають і на таксистів, але не часто: більшість таксистів - міцні чоловіки".

З главою одеських сищиків згоден одеський експерт з безпеки бізнесу Юрій Борчишин.

"Ступінь ризику у представників "нічних професій" пропорційна жадібності їхніх роботодавців. Якщо торгова точка не обладнана відеокамерою і "тривожною" кнопкою, то можна з гарантією заявити, що найближчим часом контора буде пограбована".

Кожен другий цілодобовий кіоск і магазин є потенційною жертвою. І на думку експертів, найбільш часто злочинці нападають на об'єкти, які працюють "напівлегально" - підпільні зали з ігровими автоматами і кіоски на околицях.

"Власники знають, що їхні магазини працюють тимчасово. Мета господарів - скоріше окупити будівництво і отримати прибуток. Вони не хочуть "засвітитися" і бояться укладати договори на охорону з міліцією і приватними агентствами", - розповів Юрій.

Як повідомив заступник директора одеського охоронного агентства Геннадій Кордзая, установка відеокамер і сигналізації коштує от $ 500. Від $ 850 до $ 1200  щомісяця - цілодобове чергування охоронця. Злочинців відлякують і стікери-попередження про те, що об'єкт охороняється.

Інколи власники йдуть на хитрощі, використовують наклейки без укладення договору на охорону. Але злочинці рано чи пізно знаходять заклади з фальшивками і грабують їх.

Залиште свій коментар

Вибір редакції