В Україні вдвічі зростуть виплати дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів

В Україні вдвічі зростуть виплати дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів

Фото: УНІАН

Розмір держсоцдопомоги підвищать на 50 відсотків.

Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроєкт, який передбачає збільшення на 50% розміру соціальної допомоги дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів.

Документ №3573 підтримали 305 нардепів на засіданні Ради 21 травня. 

"Розмір державної соцдопомоги на дітей з інвалідністю у віці до 18 років, інвалідність яких пов'язана з пораненням або іншим ушкодженням здоров'я від вибухонебезпечних предметів, з урахуванням усіх надбавок, підвищень та інших доплат, у тому числі передбачених КМУ, підвищується на 50 відсотків розміру держсоцдопомоги на дітей з інвалідністю у віці до 18 років", - йдеться у тексті закону.

Згідно з результатами досліджень Датської Ради у справах біженців, 111 дітей отримали поранення від мін або вибухонебезпечних предметів. Сам зв'язок інвалідності з пораненням або іншим ушкодженням здоров'я від вибухонебезпечних предметів встановлюватимуть лікарсько-консультативні комісії закладів охорони здоров'я.

Водночас для реалізації закону будуть залучати додаткові витрати з державного бюджету.

"За попередніми розрахунками обсяг коштів, необхідних для виплати підвищеного розміру державної соціальної допомоги дітям з інвалідністю, які постраждали від вибухонебезпечних предметів, становитиме 783,10 тис. грн щорічно", - додається у пояснювальній записці.

Закон набуде чинності від 1 липня 2021 року.

Нагадаємо, за основу цей законопроєкт Рада ухвалила на початку грудня 2020 року.

Реабілітація на замку: чи є приватні альтернативи закладів для дітей з інвалідністю 

Реабілітація на замку: чи є приватні альтернативи закладів для дітей з інвалідністю 
Наступна публікація