В Україні вибухають десятки "маленьких Чорнобилів"

Майже у всіх областях України є зони потенційної екологічної катастрофи. Великі міста живуть буквально на "пороховій діжці".

Майже вся Україна – зона потенційної екологічної катастрофи глобального масштабу. "Черговим привітом" від техногенної катастрофи стала масштабна пожежа на станції аерації у Бортничах під Києвом.

Це далеко не єдиний об'єкт, який може загрожувати і киянам, і загалом українцям. Більше половини підземних комунікацій країни, за офіційною статистикою, відпрацювали свій ресурс. Тож небезпеку можуть містити тепломережі, труби, очисні споруди.

Жителі українських міст фактично живуть на пороховій діжці – лише у Києві за останню зиму сталося понад десять великих аварій.

Наразі у критичному стані перебуває правобережний колектор, який збирає в собі більше половини столичних нечистот . У випадку аварії Київ опиниться по коліна у відходах, без питної води залишаться тридцять п’ять мільйонів українців. А Дніпро, згідно з офіційним висновком Верховної ради, перетвориться на річку нечистот.

Під Києвом - склади берилію в передмісті, там дірявий тин і собака Жучка, як охоронець. Жителі іншого берега мешкають поруч із покладами ртуті й дусту. На території колишнього хімічного гіганта "Радикал" досі не утилізовані величезні запаси ртуті.

Закарпаття. З Берегівщини досі не вивезли, і не знищили кілька тисяч тонн преміксу.

Одещина. "Маленький Чорнобиль" – так жителі селища Затишшя називають свій населений пункт. Сюди за радянських часів звозили отрутохімікати з усієї області. Два роки тому стався вибух – від спеки розгерметизувався бетонний контейнер, у якому зберігається отрута, і хімічна хмара накрила селище.

Харківщина. У лютому 2009-го на околиці села Катеринівка загорілися склади з отрутохімікатами. Через дірявий дах у сховище просочилася волога - і внаслідок хімічної реакції сталося займання.

Уберегти українців від наслідків катастроф та аварій має МНС. Утім, оцінку можливостям рятувальників поставили міжнародні експерти. Державі бракує злагодженого управління, щоби вчасно й адекватно реагувати на техногенні катастрофи – одноголосий висновок рік тому озвучили фахівці Єврокомісії і об’єднаних націй, спостерігаючи за діями українців після аварії російського танкера в Керченській протоці.

Про загрозу техногенної катастрофи в Україні дізнайтеся більше з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Смердюча пожежа під Києвом триватиме ще три дні

На Рівненській АЕС сталася аварія

У Львівській області знайшли десятки бочок з отрутою

Київ затопило нечистотами

ВідеоМаленькі Чорнобилі в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: