В Україні відкрився тиждень НАТО

До Києва приїхала велика делегація військових Альянсу. Головна мета їхнього візиту - поділитися досвідом з українцями.

Тиждень НАТО в Україні
Фото прес-служби Міноборони України
9 лютого в Києві у Національній академії оборони України розпочався ІХ Міжнародний тиждень НАТО.

Про це повідомляє прес-служба вітчизняного Міністерства оборони.

До участі в традиційному щорічному заході до столиці України прибула велика група представників Альянсу на чолі з начальником Оборонного коледжу НАТО, генерал-лейтенантом Бундесверу Вольф-Дітером Лоезером.

Також у церемонії відкриття заходу взяв участь посол Словаччини в Україні Урбан Руснак.

Як зазначив після офіційного відкриття заходу начальник української Академії оборони, генерал Віталій Радецький, основна мета проведення Міжнародного тижня НАТО - обмін думками серед військових фахівців.

"Під час заходу відбудеться ознайомлення із сучасними тенденціями розвитку та трансформації Альянсу, обмін думками щодо зміцнення міжнародної безпеки та обговорення перспектив подальшої співпраці України з НАТО", - розповів Радецький.

Він, крім того, зазначив, що представники Альянсу в жодному разі не будуть займатися агітацією щодо вступу України в НАТО.

Підтримав цю думку й голова делегації Альянсу Лоезер. "Одне з основних завдань нашого коледжу - не лише навчання людей, але й їхнє об’єднання для боротьби з глобальними проблемами. І йдеться не лише про військовослужбовців, чи цивільних фахівців НАТО. Ми об’єднуємо людей з Австралії, Японії, Кореї тощо", - сказав він.

Тиждень НАТО в Києві триватиме п'ять днів. Протягом цього часу викладачі Оборонного коледжу НАТО та експерти Альянсу прочитають представникам Міністерства оборони, Генерального штабу Збройних сил України, слухачам і науково-педагогічним працівникам Національної академії оборони України та інших вищих військових навчальних закладів, представникам громадських організацій курс лекцій.

Зокрема, будуть прочитані лекції на наступні теми: “Стратегічні виклики у поточних операціях НАТО”, “Врегулювання кризових ситуацій”, “Трансформація НАТО”, “Оборонне планування та командні структури НАТО”, “Енергетична безпека: проблемне питання для НАТО”, “Досвід членства в НАТО”, “Відносини НАТО з Україною та Росією”.

Також гості з Альянсу ознайомлять українських офіцерів із сучасною та майбутньою діяльністю й пріоритетами НАТО, пояснять деякі ключові сучасні аспекти оборони та безпеки діяльності Альянсу та країн-партнерів.

ІХ Міжнародний тиждень НАТО триватиме до 13 лютого.

Нагадаємо, у грудні минулого року рада міністрів закордонних справ країн НАТО у Брюсселі перенесла на невизначений термін приєднання України до Плану дій щодо членства в Альянсі.

Відмову в своєму прагненні наблизитися до НАТО Україна отримала від кількох країн старої Європи, зокрема від Німеччини. Україні не надали ПДЧ і на Бухарестському саміті НАТО у квітні минулого року.

Замість ПДЧ Україна отримала щорічну національну програму, метою якої є реформи в економіці, політиці та військовій галузі й наближення України до стандартів НАТО.

Крім того, наближенню до Альянсу заважає незгода опозиційних політичних сил із цим процесом і досить низька популярність ідеї вступу до Альянсу серед населення країни.

Читайте також:

Тимошенко: європейська система безпеки не замінить Україні НАТО

США провели таємні переговори з Москвою щодо вступу України в НАТО

НАТО прийме Україну навіть з російськими військовими базами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: