Віднині всі продукти повинні мати маркування ГМО

Десь 40% продукції містять ГМО, і більшість це ковбасні вироби.

Читаймо ковбасу, бо ми того варті. Віднині штрафи та конфіскація чекає на тих виробників, які застосовують генетично-модифіковані організми, але не маркують продукти. Першого вересня сплив двомісячний строк, який надав Уряд, щоби всі етикетки привели до ладу.

Використана генно-модифікована соя, виготовлено з мутованої кукурудзи - таких написів двоміліметровим шрифтом пані Світлана шукає вже два місяці. Відтоді як виробників зобов’язали писати скільки відсотків ГМО містить продукт. Тих генно-модифікованих організмів ця мама школярки боїться, як чорт ладану.

Єдині зміни, які помітили в супермаркеті, це те, що до складу чіпсів додали соєве борошно, на окремих цукерках з’явився напис "без ГМО", на ковбасах красується - не використовуємо сою.

В одному з супермаркетів відзначають - із боку виробників це вдалий рекламних хід. Ті виробники, які перші без обов’язковості почали писати без ГМО, продажі збільшилися. На дешевих ковбасах, бюджетних сосисках - ніяких написів - хоча всі перехідні строки вже спливли.

Наприклад, першого вересня у великому супермаркеті не знайшлося жодної упаковки з маркуванням ГМО. Це означає що з сьогоднішнього дня виробників можна карати. А карати є за що, кажуть у лабораторії.

Десь 40% продукції, яку ми перевірили, містили ГМО, і більшість це ковбасні вироби, це різні сорти ковбас, а ще пельмені, вареники, напівфабрикати, молочні й кондитерські вироби, повідомив Руслан Голубець, керівник лабораторії молекулярних досліджень. Вся ця продукція має вилучатися з обігу.

Через суди на виробників накладатимуть штрафи. Це робота Держспоживстандарту. Щоправда, діяти вони мають за конкретною скаргою. Поки що не всі виробники самі знають, які інгредієнти використовують. У лабораторії тестують сировину на вміст ГМО за проханням підприємств.

Виробники це питання почали контролювати. Контролювати, а не афішувати. Маркування "містить ГМО", для виробників обернеться збитками, упевнені в екологічній лізі. Тому корпорації й ігнорують постанову уряду.

Виробники які зараз заробляють мільярдні прибутки на тому що вони вносять як компонент ГМО ці виробники втратять свої прибутки оця боротьба між бізнесом і інтересами громадян цю боротьбу ми зараз спостерігаємо", - впевнена Тетяна Тимочко, перший заступник Всеукраїнської еклогічної ліги.

Є припущення, що мутована їжа впливає на репродуктивні функції -особливо чоловіків.

Жіночий організм більш захищений, у чоловіків такої захисної функції немає, говорить уролог-андролог Ігор Судариков.

Цей лікар працює з безплідними парами. Своїм пацієнтам рекомендує замість операцій переїзд у село, замість пігулок - овочі з власного городу, поки не пізно.

Не варто казати, що як тільки перейдеш на натуральні продукти, все буде добре, є незворотні зміни, зазначає Судариков.

Каже, декілька пар після зміни раціону вже завагітніли. Шкідливість генно-модифікованих організмів офіційно і науково вченими не доведена. Такі випробування мають тривати хоча б 5 років. Кожен сам має вибирати, що їсти. Але в України права вибору й досі не має. Продукти як не маркували, так і не маркують.

 

Читайте також:

Міліція почала перевіряти маркування ГМО на продуктах

В Україні знову перенесли маркування ГМО-продуктів

Наскільки небезпечні ГМО продукти?

ВідеоУсі продукти повинні мати маркування ГМО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: