В Україні відзначають День свободи - річницю Помаранчевої революції

Шоста річниця помаранчевої революції пройде без особливих заходів. Ніяких світкувань влада не планувала.

У понеділок, 22 листопада, в Україні відмічають День свободи.

Це свято встановив екс-президент Віктор Ющенко в листопаді 2005 року "з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, виховання у громадян почуття національної гідності, враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року, які засвідчили волелюбність українського народу, його прагнення до свободи і демократичних цінностей, а також на підтримку ініціатив громадськості".

День свободи присвячений подіям, пов'язаним з президентськими виборами 2004 року, отримав назву "помаранчева революція".

Раніше заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман заявила, що цього року влада не готує спеціальних заходів до шостої річниці "помаранчевої революції".

"Заходи до Дня свободи - це якось по-радянськи. Свобода - це така справа, що кожен повинен бути вільним у виборі святкування", - сказала Герман.

Як повідомлялося, відзначити шосту річницю помаранчевої революції і День свободи висловила бажання київська міська громадська організація "Народна варта".

Її члени планують у цей день провести збори громадян на Хрещатику біля Головпоштамту. У рамках заходу буде озвучено "Патріотичне слово до народу "Ми виходили на Майдан не за конкретну особистість, а за правду, яка може бути на будь-якій стороні", а також будуть звучати патріотичні революційні пісні. У той же час у заявці не сказано про використання звукопідсилювальної апаратури та облаштування сценічних конструкцій. Акція буде проходити з 10.00 до 23.00.

Як відомо, у цей же день в Брюсселі пройде саміт Україна-ЄС, де виступить нинішній президент Віктор Янукович.

Читайте також:

Влада проігнорує річницю Помаранчевої революції

Річницю Помаранчевої революції на Майдані відсвяткують 10 людей

"Помаранчеві революціонери" атакували посольство Росії з болгаркою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: