В Україні відзначили падіння рівня релігійної свободи з приходом Януковича

З обранням Віктора Януковича президентом, на думку представників Української асоціації релігійної свободи, ситуація у релігійній сфері змінилася.

Українська асоціація релігійної свободи заявила про погіршення ситуації в релігійній сфері після приходу до влади президента Віктора Януковича.

Про це заявив президент асоціації Віктор Єленський на круглому столі "Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин" у вівторок, 8 лютого.

"Досить високий рівень релігійної свободи і більш-менш безпроблемні відносини між державою і церквами тривали протягом десятиліття (з 2000 по 2010 рік)", - заявив він.

За словами Єленського, ситуація серйозно змінилася в 2010 році "після зміни в президентському офісі, коли Українська асоціація релігійної свободи (УАРС), соціологічні дослідження почали фіксувати напругу на релігійному ґрунті в Україні".

Після цього в УАРС збільшилася кількість скарг на тиск з боку місцевих органів влади на релігійні громади та окремих віруючих.

"Ми почали фіксувати факти преференції по відношенню до однієї церкви і ігнорування - до інших церков", - підкреслив Єленський.

"Ми не можемо не висловити свою стурбованість спробами підірвати ту модель державно-церковних взаємин, що склалася в Україні, яка забезпечила один з найвищих рівнів релігійної свободи не тільки на пострадянському просторі, але і, можливо, в Центральній і Східній Європі", - підкреслив він .

Єпископ Васильківський Української православної церкви (Київський патріархат) Євстратій підкреслив, що головною проблемою у взаєминах між державою та релігійними організаціями є відсутність діалогу між ними.

"За останній рік державно-церковні відносини перетворилися на два паралельних монологи", - зазначив він.

Так, з релігійними організаціями "ніхто не радився", коли приймалося рішення про ліквідацію Держкомрелігії і розподіл його функцій між двома міністерствами. Також керівництво країни ігнорує Раду церков і релігійних організацій, яка діє вже більше 15-ти років. Крім того, без участі релігійних організацій готуються зміни до законодавства про свободу совісті, підкреслив єпископ Євстратій.

Під час круглого столу учасники прийняли звернення до центральних органів влади, в якому закликали перед внесенням змін до чинного законодавства про свободу совісті затвердити Концепцію державно-конфесійних відносин, яка повинна пройти широке обговорення.

Читайте також:

УПЦ МП: Київський патріархат зникне однозначно

Проти священиків Київського патріархату порушать кримінальні справи

Патріарх Кирило запропонував Януковичу відкривати церковні школи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: