В Україні викрили розкрадання понад 22 млн гривень, виділених на реабілітацію учасників АТО

Після викриття злочинної схеми Мінсоцполітики планує внести зміни до законів про використання коштів на соцзахист АТОвців.

Співробітники спецслужби виявили корупційний механізм розкрадання чиновниками із бюджету 22,5 млн гривень, виділених на реабілітацію ветеранів та учасників АТО.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

"Керівники низки реабілітаційних закладів надали за змовою з чиновниками акти виконаних робіт, до яких внесли недостовірні дані щодо обсягів наданих послуг із психологічної реабілітації учасників АТО. За висновками експертів, через корупційну оборудку зловмисники привласнили 22,5 мільйона державних гривень", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, у рамках відкритого кримінального провадження дев'ятьом керівникам реабілітаційних установ оголосили про підозру, суд відправив їх під домашній арешт.

Своєю чергою Мінсоцполітики, посилаючись на матеріали СБУ, ініціювало внесення змін до законодавства для врегулювання порядку використання бюджетних коштів, передбачених для соціального захисту учасників АТО.

Зокрема, планується, що повноваження з виконання програми будуть передані до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення.

Нагадаємо, 31 січня військовослужбовцям на передовій збільшили грошові виплати. Відтепер українські військовослужбовці, які несуть службу на лінії бойового зіткнення в зоні АТО, виплачуватиметься додаткова грошова винагорода в сумі 6 тис. грн, а в інших місцях дислокації в межах району проведення АТО – 2,4 тис. грн (на місяць, пропорційно дням перебування на передовій). 

Раніше бійці на першій лінії оборони незалежно від звання та посади додатково отримували 4,2 тис. грн щомісяця, а інші військові в зоні АТО- 1,2 тис. грн.

Залиште свій коментар