Рада зробила крок для заборони стерилізації недієздатних осіб без їхньої згоди

За таке рішення проголосували 257 із 349 народних депутатів. 

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроект, який забороняє стерилізацію недієздатних осіб без їхньої згоди. Документ закріплює право таких осіб на захист від свавілля лікарів-психіатрів у разі застосування примусових медичних заходів.

Із закону "Основи законодавства про охорону здоров'я" вилучається норма, згідно з якою "стерилізація недієздатної фізичної особи за наявності медичних показань може бути проведена лише за згодою її опікуна з додержанням вимог, встановлених законом", передає УНІАН.

Згідно з законопроектом, поліцейські зобов'язані допомагати медичним працівникам за необхідності супроводжувати особу для госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.

Окрім того, із чинного закону вилучаються норми щодо психіатричного огляду особи, який може бути проведено без її згоди або без згоди її законного представника у тих випадках, коли "одержані відомості дають достатні підстави для обґрунтованого припущення про наявність в особи тяжкого психологічного розладу".

За цей законопроект проголосувало 257 із 349 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Своєю чергою, голова парламентського Комітету з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець заявила, що в Україні є 1 мільйон 600 тисяч таких осіб. На її думку, ухвалення законопроекту дозволить виправити систему, через яку Україна програє у Європейському судді. 

Нагадаємо, зміна системи охорони здоров'я на страхову модель розпочнеться у 2017 році і триватиме три роки. Трансформація стартує з запуску сімейної медицини європейського зразка на базі поліклінік, амбулаторій та ЦПМСД.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: